Rate favoritem Velké jarní ceny

Rate favoritem Velké jarní ceny

Původně byl 28. červen termínem 100. Českého Derby, zpožděný začátek sezóny však jubilejní událost odsunul na září. I přesto se tuto neděli v Chuchle Areně Praha klasický dostih tříletých uskuteční, na programu je totiž 99. Velká jarní cena s deseti hřebci a třemi klisnami. Mílařský vrchol vybojují i zástupci starších ročníků, 71. Velká květnová cena má na startu desítku kandidátů. Celkem v osmi položkách programu startuje 106 koní a 26 jezdců, začíná se již ve 12.10 hodin!

Vysokým favoritem prvního dílu Klasické trojkoruny je hnědák DS Pegas RATE, který v ČR ještě neprohrál, když vloni se značnou převahou opanoval Gesrchův memoriál a letos si jistě připsal triumf také v Memoriálu prof. Michala. Šampióna vyzve jedenáct soupeřů, mezi nimiž jsou i první dvě z nedávné Jarní ceny klisen v Mostě ETERNITY a FRAGA.

Skvělou podívanou slibuje i zvučnými jmény nabitá Velká květnová cena. zkouška nejlepších starších mílařů. Nejvážnějšími kandidáty na vítězství tu jsou premiant loňské Velké ceny Prahy TORQUE POWER a slovenský host, který vyhrál už čtyři dostihy v řadě – naposledy před třemi týdny chuchelský Memoriál Jaroslava Maška, CHILLI CHOCOLATE.

Tisková zpráva