Program pro pět set dobrovolníků, a nejen pro ně

Program pro pět set dobrovolníků, a nejen pro ně

V rámci druhého ročníku Dne pro neziskový sektor a sociální služby distribuoval Dostihový spolek a.s. společně s městem Pardubice a Pardubickým krajem pět set vstupenek. Jejich adresáty jsou dobrovolníci a pracovníci v neziskovém sektoru a sociálních službách i jejich klienti.

Maskot závodiště. Foto: Tomáš Kubelka
Maskot závodiště. Foto: Tomáš Kubelka

Tradice dostihového dne věnována právě lidem z tohoto sektoru byla založena v loňském roce. Závodiště, město i kraj jej chápou jako poděkování těm, kteří se v oblasti neziskového sektoru a sociálních služeb pohybují a pomáhají tak dětem, seniorům, zdravotně handicapovaným a dalším. „Tito pracovníci a dobrovolníci, ale také jejich klienti se na dostihy příliš často nedostanou. Proto jsem rád, že jim můžeme tuto úžasnou atmosféru přiblížit,“ komentoval důvody takového setkání náměstek primátora města Pardubic Jakub Rychtecký. Právě pod jeho záštitou, ale i pod záštitou radního Pardubického kraje Pavla Šotoly se tato akce koná.

Pro hosty dostihového dne je připraven podobný program jako pro všechny další návštěvníky pardubického závodiště. Kromě sledování dostihů se budou moci svézt na koních, projet závodiště konibusem nebo se zkusit ponořit do historie dostihů prostřednictvím zábavné interaktivní hry To bude jízda, panečku!  , kterou provází maskoti pardubického závodiště Bob a Taxísek. I bez datového připojení je aktuálně možné v rámci této hry soutěžit o vstupenky na Velkou pardubickou   a další věcné ceny. Tato soutěž končí 23. září letošního roku.
Děti se mohou zabavit na dětském stanovišti před tribunou B. Otevřena samozřejmě bude i dostihová kavárna   s nejhezčím výhledem na dostihovou dráhu.

První z osmi dostihů Dne pro neziskový sektor a sociální služby startuje ve 13 hodin, areál závodiště se ale otevírá už o dvě hodiny dříve. Základní vstupné je 90 korun, zlevněné pro studenty 70 korun a děti do 140 centimetrů výšky mají vstup zdarma.

Zdroj: www.pardubice-racecourse.cz