Přípravy na Zimní pohár a Jezdecký festival 2017

Přípravy na Zimní pohár a Jezdecký festival 2017

Domácí jezdecká sezona 2016 ještě zcela neskončila a již se naplno plánuje ta následující s číslovkou 2017. Otevírat by jí měl zhruba za tři měsíce čtvrtý ročník Zimního Jezdeckého poháru, jehož vrcholem bude opět Jezdecký festival v Lysé nad Labem…

Pětidenní festival na lysolabském výstavišti proběhne od 22. do 26. března 2017, což je necelé dva měsíce po startu zmiňovaného seriálu halových jezdeckých závodů. Zimní Jezdecký pohár i Jezdecký festival budou ve znamení parkurového skákání a vozatajských soutěží. V Lysé však budou závodit již tradičně i drezurní a voltižní jezdci. Po loňském úspěchu bude také velkým lákadlem pro účastníky i diváky halová všestrannost, resp. skoková derby soutěž, jejíž součástí jsou i terénní překážky podobné těm z krosu při venkovních soutěžích ve všestrannosti.

„Model z roku 2016, kdy parkurové soutěže vyvrcholily již v pátek, se zcela osvědčil, a tak jsme rozhodnuti v tomto směru nic neměnit. Skákat se tedy bude první tři dny, přičemž ve středu vše odstartují děti na ponících a o páteční tečku se po parkurové Velké ceně postará tzv. halová všestrannost. Sobota bude patřit drezuře, prezentaci plemenných hřebců, voltižním soutěžím a v neposlední řadě skokovému mini-maxi, které proběhne v úvodu večerní show. Poslední den zůstane vyhrazen pouze pro vozataje se svými spřeženími,“ uvedl ředitel Jezdeckého festivalu Josef Malinovský.

Celkový počet soutěží by se měl pohybovat kolem třiceti a rovná polovina z nich bude skokových. „V drezuře i ve voltiži se bude jednat hlavně o volné sestavy na hudbu. Jediná klasická drezurní úloha, kdy výkony jezdců a koní nedoplňuje hudební doprovod, by měla sportovní program v sobotu otevírat. Pokud jde o vozatajské soutěže, tak tam by se mělo tradičně jednat o dvoukolové formáty. Každé spřežení se tak divákům představí hned dvakrát. Rozpis všech soutěží by měl být hotov nejpozději v prvních dnech roku 2017,“ upřesnil Josef Malinovský.

Jezdecký festival na výstavišti v Lysé nad Labem je jedinou akcí pořádanou v České republice, při níž se v jedné závodní aréně konají oficiální soutěže hned ve čtyřech jezdeckých disciplínách. Další jsou navíc prezentovány formou ukázek během sobotní show a v rámci vsuvek do přestávek sportovního programu. Akci každoročně i díky spojení s veletrhem Zemědělec navštíví přes 30 tisíc diváků. Další podrobnosti najdete na internetové adrese www.jezdeckyfestival.cz.