Prague Lions skončili v GCL na Miami pátí. Vyhráli domácí Celtics

Prague Lions skončili v GCL na Miami pátí. Vyhráli domácí Celtics

Zatím nejlepšího výsledku v letošní sezoně Global Champions League dosáhl tým Prague Lions. Anna Kellnerová a Niels Bruynseels vybojovali v náročné soutěži na Miami Beach krásné páté místo. V průběžném pořadí si polepšili o čtyři příčky.

Na Miami Beach se Anně Kellnerové velmi dařilo. Již ve čtvrtek obsadila ve dvou soutěžích nejvyšší kategorie CSI5* dvakrát pátou pozici. Nejprve se jí to podařilo s Balguerem na parkuru s překážkami vysokými 145 centimetrů a poté s klisnou Catch Me If You Can OLD na překážkách o 10 centimetrů vyšších v prvním kole týmového klání, které bylo tradičně vyhodnocováno i jako samostatná soutěž. Díky výraznému přispění této české dvojice tak postupoval tým Prague Lions do sobotního druhého kola ze stříbrné příčky.

Foto: David Horváth / CET

Parkur pro vrcholnou část Global Champons League na Miami připravil italský stavitel Uliano Vezzani velmi náročný. Překážky již dosahovaly výšky 160 centimetrů, ale obtížnost se skrývala především v technických parametrech kurzu. Chyby na kontech většiny družstev rychle přibývaly a prvními, kdo dostali ostatní pod tlak, byli až reprezentanti Berlin Eagles – Malin Baryard-Johnsson a Emil Hallundbaek. Ti zapisovali dvakrát nulu a na kontě tak měli jen 8 trestných bodů ze čtvrtka. Kromě vedoucích St Tropez Pirates tak zbývající jezdci věděli, že nesmí udělat ani jednu chybu, pokud chtějí dál pomýšlet na vítězství. Z průběžného vedení se ovšem Berlínští orli dlouho neradovali. Miami Celtics zastoupení dvěma irskými jezdci – Shanem Breenem a Michaelem Duffym – taktéž nezaznamenali v sobotu žádný trestný bod a jelikož jich měli z úvodu jen šest, věděli, že medailové příčky jsou velmi blízko. Stačí, aby kterýkoliv z dalších týmů jedinkrát chyboval. To se stalo hned záhy v případě Daniela Deussera s Calisto Blue startujícího za Shanghai Swans – tedy celek, jenž ovládl dvě předešlá klání v Dauhá a v Mexico City. Labutím ze Šanghaje se tedy nepodařilo dosáhnout na vítězný hattrick, ačkoliv Deusserův kolega Peder Fredricson s valachem H&M Christian K předvedl jeden z nejlepších individuálních výkonů této soutěže. Celkových 9 bodů je zařadilo až za Berlin Eagles. 

Na řadu přišli Prague Lions, z nichž nejprve odstartovala Anna Kellnerová s klisnou Catch Me If You Can OLD. Na bezchybnou čtvrteční jízdu však tentokrát nenavázala. První chyba přišla na druhém skoku dvojkombinace s číslem 3 a poté ještě na oxeru číslo 7, který následoval v distanci po náročném trojskoku. Niels Bruynseels s klisnou Gancia de Muze předvedl precizní jízdu a konečný výsledek Pražských lvů byl v součtu za obě kola 13 trestných bodů. 

Ani vedoucí St Tropez Pirates se nevyhnuli penalizaci, když Athina Onassis s MHS Going Global jednou chybovala. Její kolega Pietere Devos uzavřel celou soutěž čistou jízdou a piráti se mohli radovat z druhého místa za Miami Celtics. Bronz si z Miami Beach vezou Berlin Eagles, čtvrtí jsou Shanghai Swans před pátými Pražskými lvy. Ti za aktuální umístění obdrželi 17 bodů do týmové tabulky, v níž s průběžným skóre 33 bodů poskočili na 12. řádek. 

Série Global Champions pokračuje ve dnech 3. až 5. května v Šanghaji. Celkem má dvě desítky zastávek, a tou poslední bude stejně jako v loňském roce Praha. Galashow světového parkuru GC Prague PlayOffs hostí pražská O2 arena od 21. do 24. listopadu. Podrobnosti o programu a předprodeji vstupenek najdete na adrese www.pragueplayoffs.com. Více informací o Global Champions je na webu www.gcglobalchampions.com.

Tisková zpráva