Prague Lions jsou v Šanghaji průběžně třetí. Bezchybných je pět týmů

Prague Lions jsou v Šanghaji průběžně třetí. Bezchybných je pět týmů

V sobotu 4. května se v čínské Šanghaji jelo první kolo čtvrtého mítinku parkurové Global Champions League. Na překážkách do 160 centimetrů se dařilo týmu Prague Lions, který tentokrát reprezentovali Marc Houtzager a Niels Bruynseels.

Zástupci patnácti týmů se v sobotu 4. května postavili na start prvního kola Global Champions League a utkali se na parkuru s překážkami vysokými do 160 centimetrů. Na seznamu účastníků chyběli reprezentanti London Knights. 

Foto: Stefano Grasso/LGCT

Z členů Prague Lions se nejlépe předvedl Niels Bruynseels v sedle desetiletého Delux van T & L, když náročný parkur dokončil s nulou celkově jedenáctý. Podobného výkonu dosáhl také nováček v týmu Marc Houtzager s dvanáctiletým valachem Sterrehof’s Calimero. 

Další nová posila Pražských lvů, Marco Kutscher, startoval na koni Chades Of Blue a předvedl rovněž velmi dobrý výkon, bohužel s jednou smolnou chybou v druhé půlce parkuru. Tato dvojice však startovala jen v rámci kvalifikace jednotlivců do Grand Prix, a tak bodové konto pražského celku nebylo zatíženo žádným trestným bodem. 

Výsledky Bruynseelse a Houtzagera zajistily Pražským lvům průběžně třetí místo. Ve vedení jsou zatím Monaco Aces, druhý je tým Valkenswaard United a bez penalizace postupují do nedělního druhého kola ještě Hamburg Giants a Paris Panthers. Vrcholná část týmové soutěže začne v 7.15 hodin středoevropského letního času. 

Na start šanghajské Grand Prix zařazené do Longines Global Champions Tour jednotlivců se v sobotu 4. května postavilo celkem čtyřiatřicet dvojic z patnácti zemí světa, přičemž do rozeskakování se probojovalo devět z nich. Nejlepšího času v rozeskakování dosáhl vítěz páteční stopětapadesátky Pieter Devos s koněm Apart, avšak chyba na předposlední překážce ho odsunula za první čtyři bezchybné dvojice. 

Do rozeskakování nastoupila také ptačími pery ozdobená izraelská reprezentantka Danielle Goldstein. Její pomyslná křídla jí přinesla štěstí a velmi rychlou jízdou v rozeskakování si zajistila vítězství v sedle třináctileté klisny Lizziemary. Svým o téměř dvě desetiny sekundy rychlejším výkonem sesadila z průběžného vedení irského reprezentanta Darragha Kennyho s Balou du Reventon. Ten se musel nakonec spokojit s druhým místem. Třetí skončil Nizozemec Jur Vrieling na koni VDL Glasgow v. Merelsnest a čtvrtou dvojicí, jež zopakovala bezchybnou jízdu i v rozeskakování, se stala Luciana Diniz z Portugalska na hřebci Camargo 2. 

Danielle Goldstein je již čtvrtou účastnicí Super Grand Prix v rámci listopadového mítinku Global Champions Prague PlayOffs v libeňské O2 areně. Před ní se kvalifikovali Julien Epaillard z Francie, Jérôme Guery z Belgie a jeho krajan Pieter Devos. 

Kompletní informace o Global Champions najdete na adrese www.gcglobalchampions.com. Podrobnosti o GC Prague PlayOffs jsou na stránkách www.pragueplayoffs.com.

Tisková zpráva �����x