Práce na dráze běží podle plánu

Práce na dráze běží podle plánu

Z deštivého počasí mají radost na pardubickém dostihovém závodišti. V minulých dnech totiž zaseli novou trávu a mají tak „zalito“. Výsev ale nebyl jedinou činností, které Dostihový spolek a.s. věnoval pozornost.

Ilustrační fotografie: archiv Distanc.cz

„Počasí nám přeje. Za suchého počasí jsme zapískovali dráhu, pohnojili a doseli trávu. Takže současné deštivé počasí vítáme,“ přiznal ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický. Ovšem vzápětí dodal přání, aby nepršelo příliš dlouho. To si přeje také správce dráhy Jiří Janda, který práce v areálu závodiště vede. „Zatím všechny přípravné práce na sezonu běží podle plánu. Už při sečení trávy v minulých týdnech jsme vysypávali díry v dráze a opravovali odskoky a doskoky u některých překážek,“ vyjádřil svou spokojenost Jiří Janda. V nejbližších dnech budou pokračovat práce na údržbě živých plotů. Přestárlé živé ploty v překážkách jsou postupně nahrazovány celými pásy mladších keřů. „Chceme založit také takovou menší školku, respektive na nevyužívané části oranice vysadit nové keře, které v budoucnu použijeme na omlazení Taxisova příkopu,“ dodal Janda. Zároveň s živými ploty jsou rekonstruovány i odskokové bariéry před překážkami.
Jako první vyzkoušejí dostihovou dráhu už v polovině dubna účastníci jarní všestrannosti, první dostihoví koně se na trať vydají 8. května. Právě tehdy začíná v Pardubicích dostihová sezona, která nabídne deset dostihových mítinků včetně vrcholu v podobě 124. Velké pardubické s Českou pojišťovnou.