Pozor, osel na silnici!

Pozor, osel na silnici!

Nejprve pojďme předeslat, že se nejedná o nové dopravní značení. Šlo o skutečného osla, který se promenádoval po silnici a vesele se pásl na travnatých okrajích. Strážníci zvíře předali majiteli.

Ve středu kolem šesté hodiny večer hlídka strážníků z Prahy 13 projížděla ulicí K Opatřilce. Na vozovce v nepřehledné zatáčce je překvapil postávající osel, který si nerušeně pochutnával na trávě rostoucí kolem asfaltu.

Foto: MP hl. m. Prahy

Jednalo se o to samé místo, kde byla před dvěma měsíci u svodidel přivázána kráva. Ačkoli se nejedná o frekventovanou ulici, bylo potřeba zvíře dostat mimo silnici. Než se podařilo tvrdohlavého lichokopytníka přesvědčit, aby popošel, jeden ze strážníků usměrňoval z bezpečnostních důvodů dopravu.

Po provedeném místním šetření bylo zjištěno, že oslík patří stejnému majiteli, kterému patřila výše zmíněná kráva. Protože lidé žijící v sousedství potvrdili, že všemožná hospodářská zvířata muži utíkají běžně, pojali strážníci podezření na porušování zákona na ochranu zvířat.

Zdali nezanedbává majitel svou povinnost učinit opatření proti úniku zvířat, bude prověřovat správní orgán, kterému byla věc oznámena.

Zdroj: Městská policie hl. m. Prahy