Potlučený Valldemoso odpočívá

Potlučený Valldemoso odpočívá

Start na Velké pardubické je nejistý. Po čtvrté kvalifikaci na Velkou pardubickou má devítiletý ryzák Valldemoso z ostravské stáje DS Sendy-Uhl pořádně potlučené nohy. Kvalifikaci nedokončil, žokej Marek Stromský jej po krkolomné akrobacii na jedné z překážek radši zastavil.

1838537-img-dosihy-stromsky-velka-pardubickaRyzák Valldemoso a žokej Marek Stromský akrobaticky balancují na hraně pádu během čtvrté kvalifikace na Velkou pardubickou. Foto: Bohumil Křižan – Galopp Reporter.

„A možná je to dobře, pošetřil síly,“ uvažuje trenér Jiří Uhl. „Na druhou stranu vypadal Valda hned po dostihu hodně špatně. Jednak měl potlučené přední nohy po tom problému na příkopu. A pak měl pokopané i zadní nohy od toho, jak se do něj jeden ze soupeřů asi dvakrát navezl. Už se to ale hodně zlepšilo a věřím, že to do startu nějak dořešíme.“

Ve čtvrté kvalifikaci si chtěl trenér Uhl otestovat, jak na tom Valldemoso vlastně je. Urostlý ryzák byl loni ve Velké pardubické pátý, o rok dřív skončil třetí. V této sezoně se mu však příliš nedařilo. První kvalifikaci dokončil šestý a na provinčních dostizích ve Světlé Hoře doběhl až pátý.

Celý článek si můžete přečíst na iSport.cz