Páteční zduchovické ST pro Motygina

Páteční zduchovické ST pro Motygina

V podvečer druhého závodního dne Českého skokového poháru ve Zduchovicích se radoval z první příčky Sergej Motygin. V sedle klisny Extreme Chaos totiž v pátek 1. srpna zajel nejrychleji a navíc bezchybně závěrečný parkur na stupni obtížnosti ST* (135 cm), což byla nejvyšší páteční soutěž.

Sergej Motygin. Foto: Kateřina Návojová
Sergej Motygin. Foto: Kateřina Návojová

„Ona je jednoduše rychlá,“ zhodnotil krátce vítěz. „Parkur byl velmi příjemný, nepřišel mi ani tak složitý. Cválací, nebylo příliš možností na zkrácení, bylo potřeba jít v dobrém tempu,“ prozradil klíč k úspěchu Sergej Motygin. Ten se s klisnou Extreme Chas dostal do cíle v čase 63,29 vteřin. Náskok na druhého Ladislava Arienta s Apollem 6 měl více jak vteřinový. Třetí nejlepší výkon podal Jiří Papoušek s Cornadou-K, který poměrně dlouho v soutěži vedl.

Z více jak padesáti startujících se nejrychleji do cíle dostal vítěz předchozí soutěže na stupni S* (125 cm) Kamil Papoušek a Brisky Else. Chyba na úvodní překážce v trojskoku však stála dvojici druhé vítězství toho dne.  Přitom jejich čas byl téměř o tři vteřiny lepší než Sergeje Motygina. Ještě větší náskok měli již ve zmíněné soutěži S, kde díky bezchybnému projevu nenašli přemožitele. Druhý Michal Kukačka ztrácel přes čtyři vteřiny.

Páteční den byl také ve znamení dvou kvalifikací rámcových seriálových soutěží. V Equiservis Amateur Tour soutěžili jezdci na parkuru ZL s výškou překážek 110 centimetrů. S následným rozeskakováním si nejrychleji společně s bezchybným výkonem poradila Petra Krejčířová se Shirin. Z dvacítky jezdců pouze čtyři dokončili základní kolo i rozeskakování bez shození.

Czech Junior Cup ovládli mladší junioři do věku 15 let. Pro nejvyšší příčku si přijel Martin Vašák společně s koněm Bjerglunds Chopin. Další dvě pozice pro sebe získal dětský reprezentant na mistrovství Evropy František Stružinský. O necelou půl vteřinu dojel druhý se Zonnedoeptoltien, třetí skončil s Calivadem.

Během nabitého druhého závodního dne se uskutečnily ještě dvě otevřené soutěže. V úvodním otevřeném ZL si vítězství z prvního dne zopakovala Šárka Tůmová s poničkou Kara/Bacardia. Na parkuru L* (115 cm) si pro nejvyšší příčku dojel již zmiňovaný jezdec Kamil Papoušek. Tentokrát to bylo s Bellou.

Sobotní den bude zahájen opět soutěží ZL, a to opět v půl deváté. Důležitými body programu je další kvalifikace Equiservis Amateur Tour na limitovaný čas, poté i Czech Junior Cupu jedoucí se na styl jezdce a také generálka na Velkou cenu, která uzavře sobotní klání.

Pro další aktuální informace navštivte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.