Parkurové závody odstartovaly jezdeckou sezonu v Suché

Parkurové závody odstartovaly jezdeckou sezonu v Suché

Sezonu 2016 v areálu Stáje Manon otevřely parkurové jezdecké závody, které se konaly třetí dubnovou sobotu. Na jezdce a koně si pořadatel připravil čtyři soutěže – Hobby soutěž do 80cm a parkury stupňů „Z“, „ZL“ a „L**“.

IMG_7696cp800

Zahajovací soutěží dne byla Hobby soutěž – parkur do 80cm na limitovaný čas. Nejblíže limitu – tedy 73 sekundám – byla domácí Eva Horáková s Alangou. Jejich odchylka od limitu byla 0,08 sekundy a na překážkách si nepřičetly žádný trestný bod. O 0,84s se od limitu odchýlila Kateřina Fialová a Lucky 10 (JK Staré Ždánice) a to ji vyneslo druhou příčku. Na třetím místě dokončila Lydie Burešová a Sailor 1 (JK Stáj Machovi).

51 účastníků čítala startovní listina druhé soutěže – parkuru stupně „Z“. Zde byla nejblíže limitovanému času opět domácí dvojice – tentokrát Hana Kremlíková s Afroditou 4. JPS Vanice reprezentovala druhá dvojice v cíli, Zdeněk Strádal a Le Mans 1. Třetí byla Pavla Fuchs a Garocky z JK Sloupnice.

Třetí soutěž, parkur stupně ZL, měl návazné rozeskakování, tzn. Každá dvojice, která dokončila první fázi bez chyby, pokračovala do fáze druhé, kde rozhoduje nejen čisté konto na překážkách, ale i čas. Bez chyb  a nejrychleji byla v cíli Ing. Štěpánka Zavoralová se Simonou 3 reprezentující JK Hřebčín Suchá. Stříbrnou pozici obsadil Jan Šimon s Westem 1 (JK Pablo Slatiňany o.s.) a bronzovou domácí Vanda Tmějová s Hosmanem.

Vrcholem jezdeckých závodů byl parkur stupně „L**“, který se jel, stejně jako předchozí soutěž, s návazným rozeskakováním. Do něj se probojovalo osm dvojic a sedm jich dokončilo bezchybně – rozhodoval tedy čas. Nejrychleji absolvovala druhou fázi Vanda Tmějová a Žillien Taurus Trans (JK Hřebčín Suchá) a zaslouženě si odvezla stužku pro vítěze. Druhé místo obsadil Jiří Skřivan a Flying Star 1 (Stáj Manon), třetí Pavla Benešová a Asteres (JK Vysoké Mýto).

Parkurové závody na Suché budou pokračovat 7. května, kdy se bude závodit až do stupně „S*“. Již nyní se na Vás těšíme!

Autor: Michaela Javůrková

Výsledky: vysledkyhobby, vysledkyZ, vysledkyZL, výsledkyL