Panská lícha: Oster porazil Tiksi

Panská lícha: Oster porazil Tiksi

Čtrnáctiletý anglický plnokrevník Oster v sedle se svou trenérkou a stálou jezdkyní Radkou Dvořákovou (JK Cavalier Rynárec) si zajistili účast ve finále 48. ročníku seriálu Zlatá podkova 5plus2.

Oster a Radka Dvořáková, dvě jistoty české všestrannosti Foto archiv Zlaté podkovyOster a Radka Dvořáková, dvě jistoty české všestrannosti Foto archiv Zlaté podkovy

Sehraná dvojice totiž vyhrála hlavní soutěž kvalifikace v brněnském areálu Panská lícha, a to o více než 10 bodů před klisnou Tiksi (Radko Heidenreich, JK Loštice).  O vítězi rozhodl hned výsledek první zkoušky, drezúry. O dva roky mladší Tiksi (plemeno český teplokrevník) sice potom absolvovala bezchybný kros, náskok Ostera ovšem jen snížila.
Je dobře si připomenout, že ryzák Oster vyhrál finále ZP v roce 2007 a Tiksi o dva roky později, navíc byla vyhlášena Zlatým koněm ZP 2009.

Stříbrná podkova se stala polskou záležitostí, když první i druhé místo obsadila Katarzyna Mietusová se svými koni Emigrant a Metro.
Bronzovou podkovu vyhrála Inka Saparová (Sl. Regata, JK Loštice).
V Soutěži nadějí se bojovalo a výsledek rozhodl jediný bod: O něj byli lepší Petr Krejsa a Lenny – K (JK Farma pod Lípou) než Radka Bělehrádková s A Cruyff (JK Milan Beneš Koclířov).
V Soutěži pony byla naopak suverénní Aneta Regnardová s koněm Kuba 3 ze stáje JK PAM.