Od koní do Sněmovny. Margit Balaštíková se koníčku vzdát nechce

Od koní do Sněmovny. Margit Balaštíková se koníčku vzdát nechce

S novou poslankyní za hnutí ANO Margit Balaštíkovou jsme se potkali na dostizích ve Slušovicích. Koně jsou její velká láska. Na první pohled je znát, že se v nich vyzná. Šest let byla ředitelkou Hřebčína Napajedla a spolu s manželem vlastní tři koně.

Balastikova

„Můj muž i syn se věnují jezdectví, takže je to vlastně rodinný koníček. Když koním v mládí propadnete, zůstane vám to na celý život,“ usmívá se poslankyně Balaštíková. Mezitím co spolu procházíme dostihovým areálem, mluví takřka pouze o koních.

„Dneska trenéři chtějí zahraniční koně a já si vážím každého trenéra, který si koupí českého koně. Pracuje s ním, věnuje se mu a má s ním na dostizích úspěchy,“ vysvětluje současná ředitelka hřebčína. Jednou z hlavních činností hřebčína je chov a prodej koní. „Mnoho trenérů v současnosti raději dává přednost koním ze zahraničí, ale je nutné si uvědomit, že pořizovací náklady na takového koně jsou daleko vyšší než v případě českého,“ objasňuje ředitelka. Z toho podle ní vyplývá, že ne všichni koně se zahraničním původem jsou dobří závodníci.

Je vidět, že je Margit Balaštíková na dostizích ve svém živlu. Má zde i spoustu známých a bývalých či současných klientů. Každou chvíli si s někým potřásá rukou. Většina přátel jí gratuluje k nově nabytému poslaneckému křeslu. Úspěch má v jejím případě ale i příchuť loučení. Margit Balaštíková se bude muset vzdát funkce ředitelky hřebčína.

„Mám za sebe určenou nástupkyni. Poslanci by se podle mě měli ve sto procentech svého pracovního času zabývat prací poslance,“ tvrdí Balaštíková. Na práci ředitelky by jí tedy nezbýval čas. Už takto ho má sama pro sebe velmi málo. „Jsou lidé, kteří se věnují pouze jedné věci, já jich najednou musím zvládnout více,“ říká Balaštíková.

Čtěte více na valassky.denik.cz.