Oba dostihové vrcholy festivalového mítinku ovládli koně z jedné stáje

Oba dostihové vrcholy festivalového mítinku ovládli koně z jedné stáje

Mezinárodní filmový festival momentálně vládne Karlovým Varům. Ale nežije jím pouze centrum města. Atmosféra rozmanitého světa pohyblivých obrázků se v neděli 6. července za přítomnosti herců a nepřehlédnutelných přátel kinematografie na závodišti ve Dvorech prolínala s krásou, ladností a rychlostí plnokrevníků. Třetí mítink se svou atraktivitou zařadil mezi naprosté vrcholy letošního roku. Zájemců z řad trenérů a majitelů bylo tolik, že u většiny ze sedmi dostihů se na startu sešel maximální povolený počet účastníků. Výborně připravenou dráhu si vyzkoušelo více než sedm desítek koní z Čech i daleké Moravy. Oproti zvyklostem se nepotvrdilo se, že ruku v ruce s příchodem festivalu do lázeňské metropole přichází také chladné a deštivé počasí. Diváci i samotní aktéři byli tentokrát zužováni vedrem.

Finiš Letní ceny klisen
Finiš Letní ceny klisen

Hlavní slovo v rovinovém programu dostaly čtyřnohé dámy ve dvoukilometrovém testu II. kategorie. Místní specialitu, Letní cenu klisen, letos s přívlastkem Pohár MFF Karlovy Vary, prosadili tamní pořadatelé jako významnou srovnávací zkoušku nejlepších tříletých klisen se staršími v roce 2004. V letošním jubilejním ročníku se prosadila starší klisna. Zároveň se zrodil nejtěsnější doběh v desetileté historii Letní ceny klisen. Po tuhém boji o hlavu se prosadila sázková favoritka Iceni Girl (ž.P.Foret) před Lužnicí (ž.J.Verner).

Iceni Girl vs. Lužnice
Iceni Girl vs. Lužnice

V zajetí kinematografie se neslo celé odpoledne, konané jako součást oficiálního doprovodného programu 49. ročníku Mezinárodního filmového festivalu pod záštitou primátora ing. Petra Kulhánka a prezidenta MFFKV Jiřího Bartošky. Stačí připomenout filmového producenta Jaroslava Boučka, iniciátora překážkového Poháru Josefa Váni (NL, 4.500m). V porovnání s loňskou premiérou sice chyběli zahraniční účastníci, představili se ovšem domácí koně se zahraničními zkušenostmi. Ani zde nezaváhal papírový favorit, ze stejné stáje a v péči stejného trenéra, jakého má vítězka Letní ceny klisen. Sedmiletý hnědák Gejzir (ž.T.Boyer) lehce o šest délek porazil většinu dostihu tempo udávajícího Nikana (F.Kovačík) a obhájce loňského triumfu Khalshaniho (ž.J.Bartoš). Tabulový doběh doplnili majitel loňské pardubické Stříbrné trofeje Čáriray (ž.D.Andrés) a z největší dálky přicestovavší host Sherardo (M.Kubík).

Třetí vítězství v řadě dosáhli Barateus (ž.J.Bartoš) ve steeplechase IV.kategorie a Aztek (ž.J.Verner) ve dvoukilometrové trojkové Ceně primátora města Karlovy Vary.

Výsledky:

1.dostih: Princezna Arabela (ž.V.Korečková) – Laveroni (ž.B.Murzabayev) – Armanno (P.Filipová)

2.dostih: Iceni Girl (ž.P.Foret) – Lužnice (ž.J.Verner) – Sapsiree (ž.J.Šafář)

3.dostih: Barateus (ž.J.Bartoš) – Zeus (M.Kubík) – Feraclos (J.Borč)

4.dostih: Gejzir (ž.T.Boyer) – Nikan (F.Kovačík) – Khalshani (ž.J.Bartoš)

5.dostih: Aztek (ž.J.Verner) – Peerless Squeak (ž.V.Korečková) – Matter For Love (ž.P.Foret)

6.dostih: Rabbit Railink (ž.J.Rája) – Illuminati (ž.M.Zatloukal) – Mramor (ž.B.Murzabayev)

7.dostih: Old Story (ž.M.Zatloukal) – Aldan River (ž.B.Murzabayev) – Everest Hill (ž.R.Koplík)

Text a foto: Marcela Klingorová