Novinkou výstavy Koně v akci bude atraktivní a zábavný parkur minikoní

Novinkou výstavy Koně v akci bude atraktivní a zábavný parkur minikoní

Pardubická mezinárodní výstava Koně v akci se stane dějištěm předposledního závodu seriálu parkurových závodů minikoní. Tento sport, který je v českých zemích zatím nováčkem, jistě najde v domově Velké pardubické své nadšené příznivce. Minikoně s maximální výškou v kohoutku 99 centimetrů totiž umí překonat skoky i ve výšce 125 centimetrů!

obrazek_196

Relativně nový jezdecký sport pro minikoně propaguje jezdecká stáj Przechoworzd, kde bylo v loňském roce založeno Skokové centrum minikoní. Letos toto centrum uspořádalo seriál pěti skokových závodů Przechorzd Tour, jehož předposlední zastavení bude právě v Pardubicích. Závody jsou určeny všem minikoním, kteří mají výšku v kohoutku maximálně 99 centimetrů a dosáhli věku tří let. Podle své výšky jsou rozděleni do tří tříd, v té nejvyšší umí minikoně překonávat výšku skoků až 125 centimetrů. Jezdec ovšem na koni nesedí, je jeho vodičem a parkurovou trať musí překonat „po svých“.

Dvoukolová soutěž je do programu výstavy Koně v akci zařazena v sobotu 6. září od 11 hodin v dostihové dráze, v prostoru náměstí u military stolu.

Parkur ale není jediným bodem programu malých koní v rámci výstavy Koně v akci. Kromě toho, že se v sobotu 6. září i v neděli 7. září dopoledne uskuteční pony pro děti, je připravena i „Shetland pony show“. Návštěvníci výstavy budou mít možnost seznámit se s tímto plemenem jak v mini, tak i ve standardním typu. Shetlandi se předvedou v minimálně dvanácti výstavních třídách a to včetně plemenných hřebců. Ovšem výstavu doplní i další plemena pony a cob, která patří k původním plemenům britských ostrovů. Organizátory výstavy jsou akreditovaná a renomovaná posuzovatelka plemene shetland pony z Velké Británie Joy Barugh a dlouholetý chovatel a akreditovaný posuzovatel britských nativních plemen Henk van Dijk z Nizozemí. Tato výstava se koná v sobotu 6. září na travnatém kolbišti od 9:30 do 14:00 hodin.