Němčice: Spřežení za sebou mají drezury

Němčice: Spřežení za sebou mají drezury

Úvodními drezurami byly ve čtvrtek 14. května 2015 zahájeny mezinárodní závody spřežení v Němčicích u Kolína. První den závodila jednospřežení a dvojspřeží v kategorii CAI2* a také jednospřeží v kategorii CAI3*.

V Němčicích se závodí již od čtvrtka. Foto: Czech Driving Team
V Němčicích se závodí již od čtvrtka. Foto: Czech Driving Team

V tříhvězdové soutěži jednospřeží vede po úvodní disciplíně Bartolomiej Kwiatek z Polska. Z českých jezdců je nejvýše v průběžném pořadí Jan Exnar – konkrétně na 6. místě. Pavel Plch je zatím 12., Ota Bareš 14. Průběžnou výsledkovou listinu uzavírá na 15. místě Jan Nesvačil.

Startovní listina jednospřeží na úrovni 2* čítá pouze pět kočárů – 2 z České republiky a 2 z Polska. Jiří Ziegler je prozatím třetí, Markéta Jelínková pátá. V soutěži dvojspřeží 2* závodí pouze 3 spřežení, z nichž se 2 startuje Pavel Hybler. Ten je průběžně na druhé a třetí příčce.

V pátek 15. května 2015 měly drezury na programu dvojspřeží a čtyřspřeží. Do první desítky průběžného pořadí se po prvním soutěžním dni dostala dvě česká dvojspřeží. Čtvrtý je Josef Hrouda s jedním ze svých dvou spřežení, Ladislav Jirgala o čtyři příčky za ním. Totožný výsledek zajeli Václav Coufalík a Josef  Hrouda s druhou párou a dělí se tak o 17. místo.

V soutěži čtyřspřeží se rodinný klan Nesvačilů seřadil v následujícím pořadí – Jiří ml. na 2. místě, Jiří st. na 3. a Radek na 6. místě.

V sobotu je od 10 hodin na programu maraton.

Výsledky: Němčice_drezury