Nejkrásnější kůň poprvé v Brně!

Nejkrásnější kůň poprvé v Brně!

Národní výstavu hospodářských zvířat a zemědělské techniky pořádá a organizuje akciová společnost Veletrhy Brno každý druhý rok. V roce 2015 se během čtyř výstavních dnů (25. – 28. června) představí mezi živými exponáty samozřejmě i elitní zástupci plemen koní chovaných u nás. Součástí programu bude  rovněž vyhlášení výsledků VI. ročníku internetové ankety Nejkrásnější kůň České republiky.

Fusilero III s čestnou dekou, věnovanou společností Profi Press, a poháry za své vítězství. Foto: Šárka Veinhauerová
Fusilero III s čestnou dekou, věnovanou společností Profi Press, a poháry za své vítězství. Foto: Šárka Veinhauerová

Scénář zmíněné ankety bude jiný – a v každém případě dramatičtější než dosud. V Brně se představí všech 10 koní, které poslaly do finále hlasy veřejnosti. Ti budou v sobotu 27. června  postupně veřejně předvedeni – a klasifikováni odbornou komisí, aby mohl být vyhlášen vítěz Poháru odborníků.

Návštěvníci tak dostanou možnost osobně vidět finalisty celý den – v aréně při hodnocení, samozřejmě v boxech – a potom ty nejúspěšnější ještě večer, v úvodu show. Hlasování se proto protáhne do poslední možné chvíle, takže výsledek ankety nebude předem avizován v médiích a stane se skutečně žhavým překvapením.

Fusilero III neobhajuje

Připomeňme si, že zatím posledním nositelem hrdého titulu je bělouš Fusilero III,  plemene pura raza espaňola (P. R. E,) . Stále ještě šestnáctiletý hřebec se narodil v Yeguada Benito Rodríguez e Hijos ve španělském městě Valladolid. Majiteli koně jsou MUDr. David Grünthal a Mgr. Vanda Bělinová, jejich stáj JK Bandolero najdeme v obci Těchařovice poblíž Milína (okres Příbram).

Platí stejně jako dosud, že reprezentant  každého plemene smí kandidovat v anketě jen jednou za život. Fusilero III tedy vítězství obhajovat nemůže a také nebude. To ale v žádném případě  neznamená, že v Brně některého z dosavadních pěti Nejkrásnějších koní neuvidíme.

Autor: Jiří Křepelka