Nejkrásnější kůň: Na Myshmyshe čeká čtyřnásobné nebezpečí

Nejkrásnější kůň: Na Myshmyshe čeká čtyřnásobné nebezpečí

Mladý achaltekinský hřebec Myshmysh má velmi nelehkou úlohu: Pokračovat v úspěšném tažení anketou tak, jako to dokázali jeho podstatně starší předchůdci Damask (2. v roce 2011), Stambul (3. v roce 2012) a Allastar (3. loni).

Reprezentanti plemene achal-teke "startují" v anketě již počtvrté  - a vždy se umístili mezi prvními třemi v konečném pořadí! Foto: archiv ankety
Reprezentanti plemene achal-teke „startují“ v anketě již počtvrté – a vždy se umístili mezi prvními třemi v konečném pořadí! Foto: archiv ankety

Na Myshmyshe si „brousí zuby“ kvarteto, které vypadá velmi nebezpečně.

Arabská vranka Usurei patří k absolutní elitě svého plemene v České republice. Osobně to dokázala na přehlídkách i v chovu. Tři potomci vzorně kopírují její kariéru.

Nejstarší z nich už navíc působí jako plemeník v Německu – a to snad nepotřebuje další komentář.

Syn slavného otce a nadprůměrné matky, Shagya-arab dlouhého jména 1689 Shagya VIII – CZ „Tobien“ představuje moderní typ plemene, které reprezentuje.

Stručně řečeno: Vypadá moc dobře, a to je pro osobně nezainteresované hlasující nejpodstatnější.

Velkou bombou se loni stal americký klusák Eilean Donon – skvěle zorganizovaní příznivci koní zapřažených v sulkách ho dostali až na šestou pozici finálové sestavy.

San Pellegrino je připraven ho následovat. Jak se píše v jeho „doporučení“: Tak rychlého plemenného hřebce s tak skvělým potomstvem jsme u nás ještě neměli.

Angličtí plnokrevníci nevyhrávají dostihy krásou. Bělouš Midships z chovu šejka Khalida Abdulaha v nich vítězil díky své třídě, ale ani v teoretickém „souboji exteriérů“ není bez šance. Kdyby ho podpořili majitelé všech dalších 8543 plnokrevníků z ČR, pak má po starostech.

Autor: Jiří Křepelka