Vybíráme z blogů: Nedělní vyjížďka zpestřená rozzuřenou maminkou

Vybíráme z blogů: Nedělní vyjížďka zpestřená rozzuřenou maminkou

 

Bylo, nebylo, neděle jako z jarní pohádky. Svítíčko slunilo, ptáčci křičeli a na rozlehlých loukách kolem naší přiměřeně velké stáje stály paneláky. Abychom si tu krásnou únorovou neděli zpříjemnily, vykašlaly jsme se s holkama na tu naší rozbahněnou jízdárnu a vyrazily na vlastní pěst směr terén.

IMG726 kopieHurá do přírody

Jenže to už bylo pozdní odpoledne. Náš pozdní příchod totiž opozdilo zdlouhavé čištění bahna z tří a půl čtyřnohých prasátek. Pak už stačilo nasedlat a přivázat k Milce (pozn. autora: světlý ryzák, fialová vyšla z módy)její pubertální přírůstek – Monu Lisu.

Milka a Mona LisaMilka a Mona Lisa

Když jsme viděly opět rozmáčené pole, vydaly jsme se na zajetou trasu (do hospůdky a zpět). Shodou okolností to byla jediná sjízdná trasa, kterou nám navíc majitel koní ukázal a tak tedy i schválil k našemu něžnému řádění.

Jenže v polovině té polní cesty jsme uviděly nějakou maminku s kočárkem a psem. Protože jsme slušné a zodpovědné holky, udělaly jsme paní na jednosměrné, křovím zarostlé polňačce prostor. A navíc, měly jsme s sebou neřízenou zbraň v podobě nedorostlého ročka jménem Mona Lisa. Zkrátka a dobře strach byl na místě.

A tak jsme tedy šly na pole. Jenže když jsme se s maminou míjely, tak se do nás nečekaně zostra obula „Není Vám to trapné takhle to tady ničit? Tuhle cyklostezku?!,“ v tu chvíli jsme tam s koňma stáli jak opaření a jen na madam s pokleslou bradou doslova koukali. „Jestli tady budete takhle jezdit a ničit tu cestu, tak na vás zavolám policajty,“ začala vyhrožovat. Matně jsem vzpomínala, jestli jsme na cestě někde narazili na značku, která by značila cyklostezku. Pravda, žádná tu není! „A kde jste viděla nějakou značku označující cyklostezku, abychom byli v obraze?“ odpálila jsem z patra a pobídla spolehlivého hnědáka. Musela jsem se na madam podívat z menší vzdálenosti respektive přímo ze sedla. A tak se tak dívám dolů… a ejhle, lehce pobledlé paní s kočárkem došla slova. A tak jí tedy alespoň napovídám, ať ty slibované policisty zavolá. „Třeba nám tu chybějící značku označující cyklostezku ukážou,“ směju se…

cestouCesta pro cyklisty je betonová, proto ji přecházíme pouze v nutných připádech…

 Jenže v tom malá Mona přiběhla poslouchat ostrý rozhovor. Když jsem ji viděla několik metru od nás, tak už mi také povyblednul úsměv. Při představě co by sice hodný ale pubertální koníček mohl provéds…jsem měla husí kůži až víte kde. Raději jsem tak mamince popřála „hezký den“ a odkráčela s hnědákem k ostatním koním, aby přišla i zvědavá Mona Lisa do bezpečného sektoru. Pořvávající madam se s kočárem také již vzdalovala. S úsměvem jsme ji upozornili, aby se nerozčilovala, protože když ji prdne žilka, bude tahat nohu…

Po krásné a klidné cvalovce jsme to v jednom velkém záchvatu smíchu raději otočily a vydaly se pátrat cedule označující cyklostezku, pro klid duše… Klid a jeden velký úsměv opravdu nastal. Maminka si totiž popletla značku, která ukončuje a zahajuje cyklostezku. Pro cyklisty značená byla totiž jen betonovka, které se stejně v době rušného nedělního odpoledne, kdy Pražáci vyrazí do polí, zpravidla vyhýbáme. :o)

IMG741 kopieNutná fotodokumentace značení :o)

Na závěr jsme se s holkama shodly, že to byla opravdu zábavná vyjížďka a takovou maminku bychom rozhodně nechtěly. Byla to krásná neděle a těšíme se na další.

Cyklostezkám zdar!Cyklostezkám zdar!


Uživatelské blogy nejsou redakčně upravovány