Národní šampionát střídá Letní všestrannost

Národní šampionát střídá Letní všestrannost

Jen týden po Mistrovství ČR ve všestrannosti se na závodišti v Pardubicích uskuteční další soutěže military. Tentokrát půjde o Letní všestrannost, která je zároveň Oblastním mistrovstvím Východočeské oblasti. Dvoudenní závody jsou na programu o víkendu 28. – 29. července.

Po týdnu se všestrannost vrací na pardubické závodiště. Foto: Sandra Schulzová

Na startovních listinách celkem devíti závodů figuruje 112 soutěžních dvojic. Vypsána jsou klání pro děti, juniory, mladé jezdce i dospělé včetně družstev a také soutěže pony a hobby. Stavitelem tratí a parkurů je Václav Žižka, který při nedávném národním šampionátu působil jako asistent uznávaného stavitele z Polska Marcina Konarskeho. „Pánové Konarski a Žižka společně s Annou Krobotovou odvedli při Mistrovství ČR výbornou práci, postavili technicky náročnou trať s mnoha velmi povedenými skoky. Rozhodli jsme se některé z nich využít i pro Letní všestrannost a nabídnout tak možnost zažít je na vlastní kůži dalším soutěžícím,“ prozradil místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba s tím, že atraktivní podívaná čeká i na diváky.

Dvoudenní soutěže Letní všestrannosti zahájí v sobotu v 8 hodin drezury, od 14 hodin na ně naváže parkur. V neděli závody zakončí terénní zkoušky, které by měly odstartovat v 9 hodin. Časy jsou ale orientační, pořadatelé si vyhradili právo časy startů upravit podle počtu startujících. Pro diváky, kteří mají především při nedělních krosech příležitost sledovat koně a jezdce z bezprostřední blízkosti přímo v dostihové dráze, je vstupné zdarma.

Tisková zpráva