Na úvod sportovní sezony své síly změří vozatajové

Na úvod sportovní sezony své síly změří vozatajové

Jezdeckou sezonu roku 2019 otevírají závody spřežení. Cena Dostihového spolku se uskuteční o víkendu 13. a 14. dubna, kdy se do kolbišť a terénních tratí vydá na třicet vozatajů. Vypsány jsou také soutěže pro děti.

Foto: Sandra Schulzová

Dvoudenní vozatajské závody se budou konat hned na třech místech pardubického závodiště. V sobotu na koňská spřežení čekají drezury na travnatém kolbišti a také parkury (překážkové jízdy) v prostoru Šandova kopce nedaleko vodních příkopů. Neděle bude patřit oblíbeným maratonům (terénním jízdám) v dostihové dráze s pěti překážkami. Pro dětské závodníky jsou připravené parkury a drezury. Stavitelem tratí je devítinásobný mistr České republiky ve vozatajských soutěžích a rekordman v počtu zapřažených koní Petr Vozáb.

„S panem Vozábem spolupracujeme dlouhodobě, stavěl pro nás tratě i při Mistrovství ČR. Mít takovou kapacitu v týmu je záruka dobře připravených závodů. Navíc zná dráhu velmi dobře, sám byl dostihovým jezdcem a je také vítězem Velké pardubické z roku 1985,“ připomněl místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Při prvních letošních závodech spřežení – další budou v červenci – se představí řada velmi zkušených vozatajů a medailistů z národních šampionátů. Nebude chybět ani člen vyhlášené vozatajské rodiny Nesvačilů Jiří mladší, který se účastnil i Světových jezdeckých her a který v Pardubicích zapřáhne dvojspřeží starokladrubských koní. 

Při vozatajských soutěžích mají diváci vstup zdarma a mohou závodníky sledovat přímo v dostihové dráze. Závody každý den začínají v 10 hodin.

Tisková zpráva „sts_observed“: 1538669589.4935 }, „0mtLbviIlXg4srLU2Q2sDe3rvS6+mbcAk6YHm8Z���=