Na startu 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou bude dvaadvacet koní

Na startu 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou bude dvaadvacet koní

Pátek 5. října byl dnem, kdy dostihový fanoušci dostali odpověď na otázku kdo poběží Velkou pardubickou. Zveřejněna byla startovní listina, na které je dvaadvacet jmen koní z České republiky a ze Slovenska a k nim kromě českých jezdců hned osmička zahraničních žokejů. Startovní čísla jim vylosovala dvojnásobný vítěz Velké pardubické z let 1963 a 1965 František Vítek, který v letošním roce oslavil 80. narozeniny.

Foto: Dostihový spolek

Jako prvního z dvaadvaceti letošních účastníků František Vítek vylosoval Zarifa, v jehož sedle bude italský jezdec Raffaele Romano. Los jim přisoudil číslo 3. Žokej Josef Bartoš, jehož byli diváci zvyklí vídat právě v sedle Zarifa, do letošní Velké pardubické odstartuje s Vicodym. Právě Josef Bartoš byl jedním ze dvou jezdců, kteří se losování účastnili osobně. Tím druhým byl loňský vítěz Velké pardubické Jan Kratochvíl, který svého parťáka No Time To Lose přenechává žokeji Josefu Váňovi ml. Zranění, které si přivodil při zářijovém mítinku v Pardubicích, mu nedovoluje vítězství obhajovat. „Lékaři a spousta dalších lidí dělali všechno proto, abych se vrátil. Ještě dnes dopoledne jsou doufal, že se to povede. Kontrolní rentgeny ale ukázaly, že to bude jinak. Ruka je stále v útlumu a start by v takovém stavu byl nebezpečný pro mého koně, pro mě i pro ostatní jezdce,“ přiznal Jan Kratochvíl. No Time To Lose, na kterého letos padlo startovní číslo 19, tak bude sledovat z tribuny. S jedničkou poběží outsider dostihu Mileryt, dvaadvacítku naopak ponese Universe of Gracie. „Šťastná třináctka“ připadla jednomu ze tří už třináctiletých koní Kasimovi.

Josef Bartoš i Jan Kratochvíl prozradili i své tipy na koně na prvních třech místech. Shodli se na svěřencích Josefa Váni No Time To Lose a Ange Guardian, v posledním jméně se ale liší. Janu Kratochvílovi se líbí výkony koně Tzigane du Berlais, Josef Bartoš by rád do třetího místa viděl „svého“ Vicodyho. „Mívá formu až na konci sezony. Letos jsem si osahal víc než před loňskou Cenou Labe a myslím, že by na tabuli mohl být,“ řekl dvojnásobný vítěz Velké pardubické.

Dostihový mítink se 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou se koná v neděli 14. října 2018. Slavnostní zahajovací ceremoniál se uskuteční v 11 hod., o 30 minut později se poběží první z dostihů. Legendární Velká pardubická odstartuje v 16:40 hod.

STARTOVNÍ LISTINA 128. VELKÉ PARDUBICKÉ S ČESKOU POJIŠŤOVNOU

 

1 MILERYT(POL), 11 j Ján Mach, MVDr. Machvet-Man-Mach
2 NIKAS, 13 j ž. Andrew Glassonbury Castor
3 ZARIF(IRE), 11 ž. Raffaele Romano Köi Dent
4 HEGNUS, 10 ž. Marek Stromský Ševců
5 THEOPHILOS(FR), 8 b Patrick Boekhout Dostihový klub iSport-Váňa
6 BRIDGEUR(FR), 7 A 1/2s ž. Jaroslav Myška VaZi
7 VAJGAROS, 7 ž. Leighton Aspell DS RE&LA Frančák SK
8 TER MILL, 12 A 1/2 Jan Odložil DS Malá Morávka
9 TZIGANE DU BERLAIS(FR), 7 ž. Jan Faltejsek Dr. Charvát
10 TEMPLÁŘ, 11 A 1/2 ž. Thomas Boyer www.trdelnik.com-Luka
11 STRETTON, 8 ž. Thomas Garner Nýznerov
12 VICODY(FR), 9 A 1/2b ž. Josef Bartoš Lokotrans
13 KASIM, 13 ž. Martin Liška Stáj Kejzlar
14 VANDUAL(SVK), 10 ž. Lukáš Matuský Vadual CZ
15 RIBELINO(FR), 10 ž. James Best Lokotrans
16 SZTORM(POL), 9 ž. Marcel Novák Nýznerov
17 ANGE GUARDIAN(GER), 10 j ž. Jiří Kousek Stáj Anděl strážný
18 DELIGHT MY FIRE(FR), 8 ž. Niklas Lovén DS Pod Buchlovem
19 NO TIME TO LOSE(GB), 9 j ž. Josef Váňa ml. DS Paragan
20 ARTISTMONTOT(FR), 8 A 1/2 Ondřej Velek Quartis-Zámecký Vrch
21 PARETO, 11 Sertash Ferhanov EŽ Praha a.s.
22 UNIVERSE OF GRACIE(GER), 13 j Lukáš Sloup BORS Břeclav a.s.

Tisková zpráva