Na Skokový pohár do Brna dorazí i Aleš Opatrný

Na Skokový pohár do Brna dorazí i Aleš Opatrný

Již druhým kolem bude pokračovat ve dnech 5. – 6. května 11. ročník Skokového poháru České pojišťovny. Tato parkurová extraliga zavítá tentokrát na kolbiště TJ Moravan v Brně – Veveří, které je specifické tím, že se nachází v samém centru města. U diváků patří mezi velmi oblíbené, a to nejen díky kvalitnímu startovnímu poli, ale také kvůli zajímavému doprovodnému programu.

Vloni skončil v Brně Aleš Opatrný s klisnou Eileen na 7. místě. Vloni skončil v Brně Aleš Opatrný s klisnou Eileen na 7. místě.

Velká cena Brna se tradičně jezdí na nejvyšším stupni obtížnosti (T**, 150 cm), což slibuje napínavé sportovní zážitky. O obhajobu vítězství se pokusí Ludvík Jandourek, jemuž se dařilo i při prvním letošním kole Skokového poháru ČP v Martinicích na Příbramsku. Do finálového parkuru ovšem již nenastoupil, jelikož jeho 14letý koňský svěřenec Casio Karsit nebyl zdravotně po základní části zcela v pořádku. „Hned druhý den po závodech Casio nevykazoval žádné známky bolesti, a tak šlo zjevně jen o krátkou indispozici. To potvrdil i veterinární lékař, a tak bychom měli společně startovat v nadcházející Velké ceně Brna. Do Veveří se chystám ještě s koněm Michaelem,“ uvedl Ludvík Jandourek, jenž ve Velké ceně Brna 2011 zvítězil v sedle ABC Catara Wepol. Jeho však tentokrát diváci v Brně neuvidí: „Tento dvanáctiletý valach je od loňského července v Německu,“ upřesnil jezdec.

Ukázka voltiže v odpoledním show programu.Ukázka voltiže v odpoledním show programu.

V brněnské Velké ceně bohužel budou chybět i vítězové Velké ceny Martinic, jež se jela předposlední dubnovou neděli. Jiří Hruška totiž svoji stájovou jedničku Arista-Z nechá odpočívat. „Do Brna dorazím pouze na sobotní program, konkrétně s koňmi Mr.Vox Agromarket H+B a Tenerife´s Tabbi, příp. ještě s nějakým z mladších koní. S Aristem-Z chci startovat následující víkend na závodech v Polsku, proto tentokrát na domácích extraligových závodech nebude. Startovat s ním neplánuji ani při Velké ceně Ostravy, která se uskuteční 20. května, jelikož bych rád jel o týden později na Skokový pohár České pojišťovny do Ptýrova na Mladoboleslavsku,“ prozradil své plány Jiří Hruška.

Na koho se diváci rozhodně mohou těšit, je dlouholetá skoková jednička mezi jezdci – Aleš Opatrný. Jak se zdá, smůla v podobě zdravotních problémů, jež ho doprovázely po většinu jezdecké sezony 2011, ho již opustila a naopak se mu blýská na lepší časy. Opatrný dostal totiž v lednu pracovní nabídku od Michaela Steinbrechera z rakouského Wiener Neustadtu, kde má k dispozici několik velmi dobrých koní. I díky tomu mohl startovat při čtyřtýdenní Vilamoura Equistrian Tour v Portugalsku, kde dosáhl na řadu kvalitních umístění. V závěrečné Velké ceně pořádané ve stejný den, jako se jela pohárová soutěž v Martinicích, obsadil dokonce s Timpex Centem výborné třetí místo. „Nyní jsem dorazil na pár dní do České republiky a tak chci využít této příležitosti startovat na brněnských závodech Skokového poháru České pojišťovny. Pojedu tam s osmiletým holštýnským valachem Casalem I a s patnáctiletým oldenburským hřebcem Supreme Oil Teamem, jehož si vezmu určitě do Velké ceny,“ informoval Aleš Opatrný. „Další týden odjíždím zpět do Portugalska, kam jsem doslat opět pozvání k účasti v tamních soutěžích. Do Čech bych se měl vrátit koncem května na Velkou cenu Ptýrova a poté budeme pro změnu nějaký čas v Rakousku,“ přiblížil jezdec. „Určitě počítám startovat na červencovém mistrovství České republiky v Martinicích a pokusím se objet i několik kol Skokového poháru, abych měl šanci dostat se do velkého finále probíhajícího na mém domovském kolbišti v Hořovicích.“

Jezdci musejí prokázat při Jump and Drive i své řidičské schopnosti.Jezdci musejí prokázat při Jump and Drive i své řidičské schopnosti.

Z ostatních jezdců nahlášených do druhého kola extraligové soutěže lze jmenovat Jiřího Skřivana, Jiřího Lužu či Jaroslava Jindru. Parkurové závody Skokového poháru České pojišťovny však nejsou jen o hlavní nedělní soutěži začínající v 15 hodin. Celkem se jich uskuteční šest, z nichž tři budou mít samostatná oddělení pro jezdce do 18 let v rámci Kolowrat Junior Cupu. Zájem o starty v Brně projevilo i šestnáct dvojic ze Slovenska. Předběžné seznamy startujících a další podrobnosti najdete na www.skokovypohar.cz.

Ludvík Jandourek s ABC Cataro Wepol.Ludvík Jandourek s ABC Cataro Wepol.

Z doprovodného programu se návštěvníci mohou těšit na tradiční soutěž Jump and Drive – tedy kombinovaný závod na koni a v autě, dále na show program předcházející nedělní Velké ceně a divácké soutěže. Vítěz Velké ceny např. vylosuje jednoho držitele vstupenky, který získá možnost zapůjčení osobního automobilu Ford na víkend od společnosti Auto In. Cateringová společnost Perfect Catering v čele Filipem Sajlerem pro hosty brněnských závodů chystá Pasta Bar s celodenní přípravou a ukázkami zpracování jídla přímo před hosty. Ti se tak mohou těšit na prvotřídní kulinářské umění a smyslný zážitek.