Na Panské líše o medaile ve všestrannosti družstev

Na Panské líše o medaile ve všestrannosti družstev

V Brně na Panské líše se utkají všestranná družstva o mistrovské tituly a medaile. Mistrovství České republiky ve všestrannosti pro kategorie družstva probíhá ve dnech 5. – 7. září. Pátek je vyhrazen drezurám, sobota krosu a neděle parkurům.

Ilustrační fotografie: Sandra Schulzová
Ilustrační fotografie: Sandra Schulzová

Družstva změří své síly na úrovni CIC*. Zároveň se jedná i o otevřenou soutěž pro jednotlivce. Do mistrovského závodu se kvalifikovala tří až čtyřčlenná družstva složena nejen ze seniorů, ale také juniorů či mladých jezdců. První den na přihlášené čeká drezurní zkouška FEI 1*A, po níž bude v sobotu následovat terénní jízda. Pořadatelé se rozhodli pozvat zahraničního stavitele, který by měl být zárukou kvalitní trasy. Je jím Zdeněk Ságl se svým slovenským asistentem Pavolem Adamatěm. Technickým delegátem je polský zástupce Roman Krzyzanowski, kterého doplní ještě jeho krajan Marek Pawlowicz ve sboru rozhodčích. V neděli se po kondičních zkouškách dostane k vyvrcholení závodů v podobě skokové zkoušky.

Loňské zlato přijíždí do Brna obájit severní Morava, která před rokem bojovala ve složení Antonín Vrtek (Davos 1), Lubomír Vrtek (Diráno 1), Stanislav Vrtek (Action Boy) a Pavel Vareš (Batman 1). Druzí v Kolesech 2013 dokončili v osmičlenné konkurenci Východočeši, jejichž tým tvořili Veronika Příhodová (Zack), Petr Myška (Kamerik), Lucie Příhodová (Exotika) a Lucie Hlavatá (Kaila). Bronz si na krk pověsil tým Vysočiny, a to konkrétně Pavel Vaněk (Crazy Love 1), Radka Dvořáková (Damon), Nikola Čeledová (Neva) a Markéta Máchová (Aféra).

V Brně je nahlášeno šest týmů. Obhájci zlata pojedou letos pouze ve třech, a to Pavel Vereš (Batman 1), Antonín Vrtek (Davos 1) a Lubomír Vrtek (Dallas 1). Právě u těchto jezdců se v roce 2013 počítaly výsledky, škrtalo se bodové skóre Stanislava Vrtka, který letos nestartuje. Naopak Východočeši chystají do boje zcela odlišné družstvo – tentokrát půjde v jednom družstvu Miriam Záveská (Frenciss), Veronika Příhodová (Zack), David Bendák (Camilla 1) a Roman Falta (Kokoska). V druhém východočeském týmu odstartuje Petr Pejřil (Fume 1), Kristýna Dostálová (Dacon), Radka Bělehrádková (A Cruyff) a Pavlína Pejřilová (Merlin 12). Tato oblast je jediná, které se podařilo postavit na start dvě družstva. Po jednom mají oblasti Vysočina, dále pak zlínská a jihomoravská oblast.

Vedle soutěže CIC* se utkají jezdci i v otevřených soutěžích ZK hobby, Z, ZL a pony. V rámci ZL se uskuteční také Šampionát veteránů. Aktuální informace naleznete na stránkách pořadatele www.panskalicha.cz.