Motygin v sobotu opět nejlepší při ČSP ve Zduchovicích

Motygin v sobotu opět nejlepší při ČSP ve Zduchovicích

Po výhře v hlavní páteční soutěži si všetický jezdec Sergej Motygin dojel v rámci zduchovického šestého kola Českého skokového poháru pro příčku nejvyšší i v sobotu 2. srpna.  Tentokrát to bylo na parkuru stupně ST** (140 cm), který završil třetí závodní den.

Sergej Motygin. Foto: Kateřina Návojová
Sergej Motygin. Foto: Kateřina Návojová

Sergej Motygin tak dokázal navázat na páteční úspěch a potvrdil s klisnou Extreme Chaos výbornou formu. Jezdec však zůstává u svého plánu a nebude na startu nedělní Velké ceny. „Jsem rád, že to tak dopadlo a nebudu již pokoušet své štěstí. Možná do konce roku půjde ještě nějakou Velkou cenu, nyní však ještě ne,“ prozradil.

Stavitel parkurů Zdeněk Krpela již první víkendový den připravil jezdcům náročnější kurzy parkurů. To bylo znát od prvních soutěží, nejinak to dopadlo i v hlavní sobotní soutěži. Parkur stupeň ST** překonaly z téměř 40 dvojic na startu pouze čtyři bez shození. „Oproti pátku mi přišel parkur vyšší a širší, což však odpovídalo stupni obtížnosti. Sám nevím, proč přišlo tolik chyb u soupeřů. Možná je to trochu menším kolbištěm a skoky jdou rychleji za sebou. Mně se tu však skáče dobře, parkury jsou příjemně postavené s dobrými liniemi,“ doplnil vítěz Sergej Motygin.

Úspěšně si se soutěží poradil i Jaroslav Jindra. Ten sedlal tři koně a celkem si odnesl pouze jednu chybu. S Centem B dosáhl na třetí místo, ještě o příčku lépe se umístil s Quentinem Donth-M. Čtvrtý a zároveň vůbec první jezdce, který dokončil parkur bez shození, byl Tomáš Lomský s New Dancerem. Elitní dekorovanou sestavu doplnila Kamila Kupcová, která s Aganem jednou chybovala, avšak dojela v dobrém čase, což stačilo na 5. místo.

V rámci třetího závodního dne se uskutečnily ještě dvě kvalifikační a tři otevřené soutěže. V rámci seriálu Equiservis Amateur Tour zajel nejlépe Ondřej Refka se Sambou a kvalifikoval se tak v pohodě do nedělního vyvrcholení amatérské túry. Na účastníky čekal parkur stupně ZL (110 cm) hodnocený na limitovaný čas. Junioři při Czech Junior Cupu bojovali ve stylové soutěži. Dvojici rozhodčí Miloslavu Perníčkovi a Markétě Šveňkové se nejvíce líbila jízda Kateřiny Málkové, která s Corneliusem DK zvítězila se známkou 8,6 bodů. Jezdkyni byl pochválen velmi dobrý sed, přehled na parkuru i dobré vodění koně. Jako jedna z mála již v obratu sledovala nájezd na další skok. O dvě desetiny bodu méně získala druhá Denisa Vegrichtová s Artušem 7, která jako jediná dokázala konkurovat vítězce. Ta totiž v sedle svého druhého koně Chinta skončila třetí.

Podruhé během zduchovických závodů se radovala vedle Sergeje Motygina ještě jedna jezdkyně – ve výborném světle se opět předvedla domácí Michaela Krulichová a připsala si na konto druhou výhru v rámci tohoto závodu. Tentokrát nenašla přemožitele s klisnou Aktie v soutěži L** (120 cm).  Na čas se hodnotil i parkuru S ** (130 cm), s nímž si nejrychleji a bezchybně poradila Michaela Hanuščinová se Satisfy. V prvním sobotním parkuru se nejvíce dařilo Kateřině Hanušové s Clarimou, když zvítězila v soutěži ZL.

Ve Zduchovicích se již vše chystá na historicky první Velkou cenu této obce v rámci Českého skokového poháru. Tu v neděli doplní ještě dílčí finále Equiservis Amateur Tour a Czech Junior Cupu. Závodní den bude tradičně otevřen soutěží S* (125 cm) přístupnou pro všechny soutěžící. Těšit se na zduchovické vyvrcholení můžou i ti, kteří nemají možnost se do areálu přijet podívat osobně. Celý den bude možné sledovat on-line přenos. Odkaz na něj společně s dalšími informacemi naleznete na stránkách Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz.