Mladšími mistry ČR Novak, Stružinský a De Jagerová

Mladšími mistry ČR Novak, Stružinský a De Jagerová

Další skokové mistrovství České republiky, tentokrát pro kategorie dětí a juniorů, proběhlo ve dnech 17. – 19. července v Martinicích. Obhájit titul se podařilo Františku Stružinskému, pro první titul si dojela Anna Lani Novak a Kateřina De Jagerová.

František Stružinský s Lucky Lifestyle nastoupil mezi mladšími juniory (14-16 let), přestože věkem patří mezi děti. Jezdec však zvolil v rámci přípravy na letošní mistrovství Evropy účast v náročnější kategorii, která se mu vyplatila. Po třech kolech jako jediný dokončil s nulou trestných bodů na kontě a mohl se tak radovat z dalšího mistrovského titulu. Loni nenašel přemožitele v dětské kategorii. Bez chyb na překážkách ale s překročením časového limitu v posledním kole, který byl penalizován jedním trestným bodem, získala stříbro Alexandra Hanáčková a Clann před třetím Matoušem Kořínkem s Chique. Ti měli na kontě jedno shození z druhého kola. Bezchybná neděle jim však zajistila umístění v elitní trojici. Na náročném parkuru stupně S** (130 cm) mnoho dvojic více jak jednou chybovalo a posunovaly se v konečných výsledcích níže.

František Stružinský. Foto: Kateřina Návojová
František Stružinský. Foto: Kateřina Návojová

Naopak pro první medaili si při své premiéře na mistrovství České republiky dojela Anna Lani Novak. V kategorii děti (12-14 let) zvítězila po rozeskakování čtyř dvojic s klisnu Taveta-HS. Stříbro si zajistila i loni druhá Sára Finsterle, tentokrát na umístění dosáhla s klisnou Eurydika. Pro bronz si dojela Veronika Špačková s Far Star. „Jsem velmi nadšená, do posledního jezdce jsem nevěřila, že by to mohlo opravdu vyjít,“ popsala šťastná vítězka.

Anna Lani Novak. Foto: Kateřina Návojová
Anna Lani Novak. Foto: Kateřina Návojová

V kategorii starších juniorů (17-18 let) se o zlato a stříbro rozeskakovaly dvě dvojice. Do třetího kola sice nastoupila šestice bezchybných, pouze dvě jezdkyně však i napotřetí zajely bez shození a ve stanoveném čase. Z boje na zkráceném parkuru hodnoceném na čas vyšla vítězně Kateřina De Jagerová a Candy Boy, které se v letošním roce dařilo již na mezinárodních závodech v Olomouci. Stejně jako druhá Francesca Kolowrat- Krakowská se jezdkyně chystá na mistrovství Evropy. Francesca Kolowrat-Krakowská potvrdila svoji dobrou formu v posledních letech a po zlatu v roce 2013 a bronzu 2014 si letos dojela pro stříbro. S jedním trestným bodem za čas se ze třetí příčky radovala Antonie Sabathilová s Antalií. „Do rozeskakování jsem dala vše, neměla jsem co ztratit. Říkala jsem si, že budu nejhůře druhá, ale doufala jsem, že by to mohlo vyjít. Umí být hodně rychlý“ popsala po jízdě Kateřina De Jagerová. „Myslím, že předešlá kola byla těžší, v neděli to bylo spíše o tom, kdo udrží nervy a bude mít taky trochu toho štěstí,“ doplnila.

Zleva Francesca Kolowrat-Krakowská, De Jagerová, Sabathilová. Foto: Kateřina Návojová
Zleva Francesca Kolowrat-Krakowská, Kateřina De Jagerová, Antonie Sabathilová. Foto: Kateřina Návojová

Během mistrovství České republiky se uskutečnily také dvě týmové soutěže. V dvoukolové soutěži dětí si nejlépe vedl středočeský celek ve složení Anna Lani Novak, Sofie Najmanová, Markéta Míková a Tomáš Kraupner. Mezi juniory získalo zlato východočeské družstvo, které muselo o cenný kov bojovat v rozeskakování. Na nejvyšší stupínek vystoupili Martina Kučerová, Anna Siatková, Jiří Skřivan mladší a Matouš Kořínek.

Kompletní výsledky naleznete na adrese pořadatele www.csi-martinice.cz . Záznam z toho nejzajímavějšího odvysílá ČT 4 ve středu 22. července od 13:50 hodin, a poté ještě 23. července v 2:55 hodin a v sobotu 25. července od 7:50 hodin.