Mistryní ČR ve vytrvalosti se stala Tereza Kopecká

Mistryní ČR ve vytrvalosti se stala Tereza Kopecká

První zlatou medaili z mistrovství ČR pro rok 2014 si na krk pověsila Tereza Kopecká, která zvítězila ve vytrvalostním šampionátu kategorie seniorů. Ti soutěžili v rámci dvoudenních závodů v Borotíně u Tábora od 5. do 6. července.

Tereza Kopecká a Tuzemec. Foto: Michaela Litovová
Tereza Kopecká a Tuzemec. Foto: Michaela Litovová

Seniorští jezdci se utkali na trati dvakrát 80 kilometrů v náročném terénu. Do mistrovského boje nastoupilo deset dvojic a již od první etapy se v čele držela Tereza Kopecká v sedle svého koně Tuzemec 13. I přes pomalejší poslední etapu, v níž tempo dvojice kleslo pod 13 km/hod. si jezdkyně nenechala vítězství ujít. K překonání celé trasy potřebovala 10:13:12 čistého času. Jejich průměrné tempo nakonec bylo 15,656 km/hod., a to především díky rychlému začátku.

Tereza Kopecká získala s tímto koněm již dvě hodnotné výhry během letošního roku. Poprvé dojela jako nejlepší při dubnových mezinárodních závodech CEI* (90 km) v německém Weissenhornu, o měsíc později pak projela vítězně cílem ve slovenském Šamoríně (82 km). Na kontě však má dvojice i delší tratě z předchozích let.

Pro druhé místo si nakonec v Borotíně dojela Veronika Myslivečková, která na trase celkem 160 kilometrů dlouhé sedlala Svratku 1. Do cíle se dostala v čase 11:40:30 s průměrným tempem 13,704 km/hod. Bronzovou medaili za konečnou třetí příčku získala s minimálním rozestupem Marina Novotná s koněm Shakiraa. Naprosto stejná rychlost, avšak rozdíl jedné vteřiny v neprospěch Mariny Novotné ji přisoudil nakonec horší medailové umístění. Jejich čistý čas byl tedy 11:40:31.

Do cíle se dostal ještě na čtvrté pozici Petr Hladiš a Dean. Ti dokončili v čase 12:56:41 s průměrným tempem 13,360 km/hod. Nikdo další z desetičlenného startovního pole bohužel soutěž nedokončil, a to především kvůli zdravotní indispozici koně. Sportovní štěstí nepřálo např. aktuálně nejlepší české jezdkyni vytrvalostního žebříčku Silvii Lorenzové. S Modemem 29 dokončila pouze tři etapy ze šesti.  Tato dvojice tak nemohla obhájit zlato z předešlého roku. Tehdy se závodilo v Mikulově na trase dlouhé 120 kilometrů. Kompletní výsledky najdete na www.vytrvalost.com.