Mistrovství ČR 2014 ve vytrvalosti hostí Borotín u Tábora

Mistrovství ČR 2014 ve vytrvalosti hostí Borotín u Tábora

Poprvé se budou v letošním roce rozdávat mistrovské medaile České jezdecké federace během víkendu 5. – 6. července, kdy se uskuteční mistrovství České republiky ve vytrvalosti pro kategorii seniorů. Hostitelem této akce je JS Hrdina Borotín, kde se vloni o medaile utkali junioři a mladí jezdci.

Silvie Lorencová s Modem Foto Michaela Litovová
Silvie Lorenzová a Modem. Foto: Michaela Litovová

Mistrovská soutěž odstartuje v sobotu 5. července v 8.00 hodin, kdy se jezdci vydají na trať dlouhou 80 kilometrů. Stejná vzdálenost je čeká i v druhém kole, které bude zahájeno ve stejnou hodinu v neděli dopoledne. Celkem jezdci v rámci dvou kol na úrovni ST urazí 160 kilometrů. Před rokem byla nejúspěšnější Silvie Lorenzová s Modemem, která dokončila trať 120 kilometrů v čase 8:01:13. Stříbro získal tehdy dlouhou dobu vedoucí Petr Jadlovský a Arsan před třetí Hanou Keltnerovou s Erosem. Pořadatel v Mikulově spojil tento vrcholný domácí závod s mezinárodními soutěžemi. O rok dříve v Mostě byly medailové pozice zcela jiné. Nejlépe si s nástrahami tratě poradila Barbora Pflugová s Ahmedem před Pavlínou Pflugovou s Kevinem 7. Bronz si na krk zavěsila Vladimíra Šebková za výkon s Habibem.

Vedle letošního mistrovského závodu v Borotíně u Tábora se mohou účastníci a diváci těšit na již čtvrtý národní endurance závod s názvem „Jízda Čertovým břemenem“. Proběhnou soutěže až do stupně T, což je dvoukolový závod po 97 kilometrech. Dále se uskuteční hobby soutěže a ukázky v zápřeži a dětí na pony. Samotným dvoudenním závodům pak budou předcházet páteční zkoušky základního výcviku jezdce pro soutěže endurance. Závody ukončí slavnostní vyhodnocení v neděli od 18.00 hodin. Více informací se dozvíte na adrese www.vytrvalost.com.