Mikulov: Jan Exnar porazil sám sebe

Mikulov: Jan Exnar porazil sám sebe

Soutěžím spřežení patřilo další kvalifikační kolo seriálu Zlatá podkova 5plus2 v Mikulově. Tentokrát se jelo nejen o účast v humpoleckém finále, ale také o mistrovské tituly Jihomoravské a Severomoravské oblasti České jezdecké federace.

Ilustrační fotografie: Lucie HladováIlustrační fotografie: Lucie Hladová

„Vozatajem  víkendu“ se stal Jan Exnar z Jezdeckého klubu Hřebčín Favory, který v soutěži jednospřeží porazil sám sebe o necelých šest trestných bodů a obsadil tedy jak první, tak druhé místo.
Partnerem vítěze byl devítiletý starokladrubský bělouš Generalissimus Farina XXXVIII – 57, zatímco k druhému místu Exnarovi pomohl o tři roky mladší Favory Coppelia XV – 42 reprezentující stejné plemeno.
 V soutěži dvojspřeží byl nejlepší Ladislav Jirgala (JK Hubička Telnice) s tandemem koní Antonio 2 – Kolet. O 9,03 bodu za nimi zaostal Václav Coufalík (JK Coufalík), třetí byl další zástupce JK Hubička Telnice, Josef Drábek.
Jiří Nesvačil (JK Moravský Krumlov) neměl v soutěži čtyřek soupeře a titul mu pomohlo získat kvarteto ve složení Arnie, Lady 26, Zeta 1 a Zarka.
Stejně jako vítězové v ostatních soutěžích vedla Mgr. Monika Pospíšilová (Jezdecký klub Boharyně) v soutěži dvojspřeží pony hned od páteční drezúry. K prvním místu (o necelé tři body před soupeři) jí pomohla dvojice Sibela – Sára 25.
Kompletní výsledky najdete na www.sprezeni-cjf.cz

logo zp 5 2 dny NOVE