Michal Horáček pro Nejkrásnějšího koně

Michal Horáček pro Nejkrásnějšího koně

Píseň v Nedohledné dálce cíl doprovodí vyhlášení výsledků ankety Nejkrásnější kůň České republiky (2014) v Písku. Na žádost pořadatelů jí vybral autor textu Michal  Horáček. Jeho slova zhudebnila Lucie Šoralová a zpívá je Michael Kocáb. Skladba vyšla  na nejprodávanějším albu roku 2013 s názvem Český kalendář.

 

„Hlasovat ve finále ankety samozřejmě budu, na to si můžete vsadit. V této chvíli se ale ještě rozhoduji, kterého koně podpořím,“ řekl textař, básník, publicista a nejnověji i vystudovaný antropolog Michal Horáček.

Výsledek ankety ovlivní rovněž hlas další známé osobnosti, producenta filmů Je třeba zabít Sekala, Babí léto nebo Odcházení Jaroslava Boučka. Ten má ke koním celoživotní vztah a jako majitel dostihové stáje Buc – Film dokázal vyhrát obě největší události domácího turfu – Velkou pardubickou (Sixteen, dokonce dvakrát) i České derby (Ready for Life).

Ani osminásobný vítěz Velké pardubické a trenér obou zmíněných Boučkových koní, Josef Váňa, nebude stát mimo hru. Pro koho bude hlasovat? „Ve finále je deset koní, každý něčím originální, ale v každém případě krásný. Musím si to ale ještě pořádně rozmyslet,“ dodal Váňa. Hlas jsou připraveni odevzdat i jeho manželka Pavla a syn Josef, první překážkový jezdec koní svého otce.

Autor: Jiří Křepelka

Nejkrasnesi_kun_Ceske_republiky_year_of_horse_gray_2