Mezinárodní závody, na kterých v srpnu uvidíme české jezdce

Mezinárodní závody, na kterých v srpnu uvidíme české jezdce

V srpnu jsou čeští jezdci přihlášeni na mezinárodní závody v pěti disciplínách. Nejdůležitějšími z nich je mistrovství světa jednospřeží v Piberu a mistrovství Evropy juniorů a mistrovství světa seniorů ve voltiži v Le Mans.

Ladislav Jirgala a Donnershall FRB se chystají na Mistrovství jednospřeží. Foto: Sandra Schulzová
Ladislav Jirgala a Donnershall FRB se chystají na mistrovství světa jednospřeží. Foto: Sandra Schulzová

Skokové výjezdy bude zahajovat Marek Klus na CSI2* Verden v termínu 3. – 7.8. Na závodech v Khanty Mansiysk v úrovni CSI3* se v termínu 4. – 7.8. představí Tina Šalková. Následovat budou od 16. do 21.8. závody ve Wiener Neustadt, kterých se v soutěžích CSI2* zúčastní 16 českých jezdců s celkem 43 koňmi a v soutěžích pro mladé koně 8 Čechů s 22 koňmi. Na závody CSI3*/CSIYH Verbier v termínu 17. – 21.8. plánuje jet Emma Auguer de Moussac a následujícím výjezdem budou opět závody ve Wiener Neustadt 23. – 28.8., tentokrát v počtu 14 českých jezdců se 41 koňmi v kategorii CSI2* a 5 jezdců s 12 koňmi v CSIYH1*. Své zástupce budeme mít také na mistrovství světa veterinářů, které se bude konat v Linzi 11. – 14.8., účastnit se ho budou Zuzana Plundrová, Lenka Macháčková, Jiří Oulický, Luboš Kucharovič a Kateřina Bůčková.

Na mistrovství světa v jednospřeží, které se koná 3. – 7.8. v Piberu, jsou přihlášeni Ladislav Jirgala s koněm Donnershall FRB, Libor Kurka s Jimem a Jiří Ziegler s Desperadem.

Na všestrannostní závody CIC1* Unterbeuern v termínu 5. – 7.8. pojede Romana Mayer. Na závody do Strzegomi v termínu 5. – 8.8. se chystá v kategorii CIC1* 7 českých jezdců a 8 koní, v kategorii CIC2* budou soutěžit Jiří Maxera a Robert Pokorný a CIC3* se zúčastní Martin Maivald a Eliška Opravilová. Romana Mayer pojede také na závody CIC1* Hambach 19. – 21.8.

Vytrvalostní jezdci se zúčastní závodů v Bruselu 18. – 20.8., Pavla Pártlová pojede soutěže CEI1* a CEI2* a Silvie Lorenzová nás bude reprezentovat na CEIO3* na trati dlouhé 160 km.

Voltižních závodů v Le Mans 18. – 21.8., které jsou mistrovství Evropy juniorské kategorie a mistrovství světa seniorů, se v kategorii družstev zúčastní JK voltiž Albertovec, v kategorii jednotlivců juniorů pak Terza Viktorinová, Kateřina Kocurová a Kateřina Reslerová a na mistrovství světa seniorů nás budou reprezentovat Josef Zelinka, Weronika Schönwaldová a Jana Bartoňková.

Zdroj: Tisková zpráva ČJF