Mezinárodní výstava Koně v akci bude patřit dětem

Mezinárodní výstava Koně v akci bude patřit dětem

Letošní šestnáctý ročník výstavy Koně v akci se ve svém programu zaměřuje na dětského diváka. Pro nejmenší návštěvníky jsou připraveny různé hry a soutěže, prezentace koňských dovedností i práce s dalšími zvířaty. A protože podtitulem výstavy je motto Koně a film, nesmí chybět ani promítání pohádek a filmů pro děti s koňskou tématikou.

Dětský program výstavy Koně v akci je plánován po oba dny konání výstavy, tedy v sobotu a v neděli 6. a 7. září. Den začne vždy v 9 hodin soutěžemi pro děti. Od 11 hodin se na pískovém kolbišti budou odehrávat pony hry formou dětských parkurů. Připraveno je celkem šest soutěží, ve kterých budou závodit malí jezdci se svými poníky. Méně zkušení budou moci vyzkoušet klidnější projížďky na konících Sdružení občanů pro pomoc zdravotně postiženým Apolenka, které provozuje hiporehabilitaci. Po celý den bude připraven program také ve westernovém městečku, které vyroste u tribuny D. Právě tato tribuna se o víkendu promění na improvizované multikino. V ložích budou totiž promítány filmy a pohádky pro děti i jejich rodiče.

„Děti si budou moci také vyzkoušet, jak pečovat o koníky, jak je čistit a hřebelcovat. Učit se mohou také v psí škole, kde jim odborníci poradí, jak vychovávat svého pejska. A učit se – samozřejmě zábavnou formou – mohou i v lesním pedagogickém centru, které během výstavy otevírá náš partner Lesy České republiky,“ doplňuje ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický.

Připraveny jsou také závody na skákacích konících Ponnie, malování na obličej a výtvarná soutěž firmy EMADO Pardubice s.r.o. s názvem „Kůň očima dětí“. Děti do sedmi let věku budou mít za úkol namalovat obrázek na téma „Kůň“, ti starší (8 – 15 let) na téma „Dostihový kůň“. Každý den, tedy v sobotu i v neděli, odborná porota vybere tři nejhezčí obrázky a vítěze odmění věcnými cenami. Tato soutěž je jedním ze šesti stanovišť soutěžního putování. Děti mohou sbírat razítka za splnění úkolů jako je například skládání puzzle, parkur na koníkovi na tyči, házení podkovou či soutěž v hřebelcování poníka a získat diplom a drobnou cenu k tomu.

Všechny atrakce pro děti jsou samozřejmě zdarma. Děti do 140 centimetrů výšky neplatí ani vstupné na závodiště, ti „větší“ a senioři platí 50 korun. Základní vstupné je 90 korun. Závodiště bude otevřeny po oba dny vždy od 9 hodin až do ukončení programu výstavy.

Plakát pro deti FINAL