Lysá: Vítězství pro Aquilise a „lišáka“ Chaloupku

Lysá: Vítězství pro Aquilise a „lišáka“ Chaloupku

Hlavním dostihem sobotního podvečera na závodišti v Lysé nad Labem byla rovinová Cena společnosti Štepanovský(III. kat., 3 +, 1 700 metrů, 45 000 Kč) ve které po škrtu Battle Heroa své síly nakonec změřilo třináct koní, výkonnostně oscilujících na pomezí druhé a třetí kategorie. Po většinu dostihu se na čele přetahovali Amssio (žk. Mach) a Rabbit Verglas (ž. Verner), přičemž do cílové roviny pole zavedl první jmenovaný. Klíčovým okamžikem se pro dostih ukázal moment, kdy při vytáčení do cílové rovinky trenér a jezdec v jedné osobě Jiří Chaloupka v sedle pětiletého reprezentanta stáje CK Martin Tour Aquilise podjel soupeře a po bariéře protáhl svého svěřence do čela. Aquilis tímto manévrem získal rozhodující náskok, který pak bez problémů udržel až do cíle, jímž proběhl s náskokem jedné a tří čtvrtin délky před Rabbit Mediceanem (Murzabajev), třetí Old Story (ž. Zatloukal) ztrácela další tři čtvrtě délky, o krk za ní skončil čtvrtý v průběhu dostihu velmi aktivní Amssio  a tabuli se ztrátou dvou a tří čtvrtin délky uzavřel Double Rubble (Rigo). Lysa 030820014 Bajadera Petr Malik

Lysa 030820052 Aquilis Petr MalikAquilis. Foto: Petr Malík.

Z rámcového programu stály za pozornost především oba překážkové dostihy. Ve Steeplechase společnosti Micronix(stch IV. kat., 4 +, 3 500 metrů, 30 000 Kč) po třech neúspěšných startech, kdy se nedostal do cíle, stylem start cíl zvítězil svěřenec trenéra Martina Bělky Terebesz, jemuž pomohl návrat žokeje Marka Stromského do jeho sedla, jeden a čtvrt délky vzdálené druhé místo získal do dostihu podruhé za sebou bez problémů odstartovavší Rabbit Well (ž. Váňa) na kterého jeho jezdec ve finiši nijak zvlášť netlačil, stejně jako Dušan Andrés na o krátkou hlavu třetího do sezony vstupujícího loňského vítěze Křišťálového poháru Čáriraye. Proutěné překážky společnosti Ecolite(PP IV. kat., 4 +, 3 200 metrů, 30 000 Kč) se staly místem návratu loňského vítěze Zlatého poháru Sokola (ž. Boyer) a ten jasně demonstroval, že svou třídou patří do úplně jiné kategorie, neboť cílem proběhl zadrženě první a od nejbližšího ze soupeřů, kterým byl Flame Vario (ž. Novák), ho dělilo sedmnáct délek.

Lysa 030820067 Sokol Petr MalikSokol. Foto: Petr Malík.

V rámcových rovinových dostizích se nejprve stylem start cíl prosadila Platba (ž. Šafář) ve čtyřkové Ceně společnosti K4K Holding(IV. kat., 3 +, 1 300 metrů, 30 000 Kč), poté v nejlépe dotovaném dostihu odpoledne Ceně společnosti GHC Genetic(III. kat., 2 l., 1 300 metrů, 46 000 Kč) pro dvouleté, sedmidélkovým triumfem zajímavý potenciál naznačila Bajadéra (žk. Mach) připravovaná Štepánkou Sedláčkovou, pětkový Handicap společnosti Chris Richner Bloodstock(V. kat., 3 +, 1 700 metrů, 15 000 Kč) lehce o dvě a tři čtvrtě délky ovládl Kite of Gracie (ž. Zatloukal) připravovaný Petrem Juránkem a poslední dostih Cena společnosti Kenox (IV. kat., 3 +, 2 200 metrů, 30 000 Kč) se stal kořistí pětileté Allanis v sedle s žákyní Pavlínou Filipovou.

Lysa 030820014 Bajadera Petr MalikBajadéra. Foto: Petr Malík.