Luža opět ovládl Zimní Jezdecký pohár v Hradištku

Luža opět ovládl Zimní Jezdecký pohár v Hradištku

Třetí skokové kolo Zimního Jezdeckého poháru 2016 ovládl v sobotu 5. března Jiří Luža, který tak obhájil vítězství z předešlé části tohoto seriálu. Tentokrát si pro nejvyšší příčku dojel v Hradištku u Sadské v sedle Capruse…

Jiří Luža opět ovládl Zimní Jezdecký pohár v Hradištku. Foto: Ivan Krejza
Jiří Luža opět ovládl Zimní Jezdecký pohár v Hradištku. Foto: Ivan Krejza

Jiří Luža potvrdil dobrou formu z únorových závodů, jež se taktéž konaly v Hradištku u Sadské, a do své kolonky v žebříčku Big Tour si i tentokrát připsal plný počet 20 bodů. V této kategorii se jezdci představili na parkuru stupně S* (do výšky 125 centimetrů), kde elitní desítka postoupila do finále. V něm se nakonec představilo po odhlášení tří jezdců sedm startujících.

Přestože v základním kole se Jiří Luža s Caprusem dopustil jedné chyby, nejrychlejší bezchybná jízda ve finále mu přinesla vítězství. Bezchybná Barbora Vojtková s hřebcem Caruso Medimade totiž nedokázala napodruhé projet trasou parkuru bez shození, po jedné chybě tak měla v součtu stejný počet trestných bodů. V tom případě rozhodoval čas finálového parkuru, který měl Jiří Luža lepší.  Na druhé místo se mezi uvedené dvě dvojice probojovaly ještě Sára Kalivodová a Lady Jane, které zaostaly za vítězem pouze 0,14 setin vteřiny.  Finále dokončila Sára Kalivodová bezchybně, 4 body si připsala z kola základního.

Do elitní pětky v nejvyšší soutěži dne se dostala ještě Tereza Mücková s White Chocolate 2 a Miloslav Příhoda s koněm Captain Hero – oba měli po jedné chybě z obou částí soutěže. Tereza Mücková však ovládla předešlou soutěž L*, která se jela na rozeskakování a také byla zařazena do Zimního Jezdeckého poháru 2016. V této Medium Tour obsadila první místo s Chilli Rouge a druhá dokončila s White Chocolate 2. Třetí příčku obsadil Jiří Luža a Caprus, na Terezu Mückovou však měli více jak dvouvteřinovou ztrátu. Třetí soutěží zařazenou do Zimního Jezdeckého poháru byl parkur stupně Z, kde si pro první příčku dojela Izabela Drbalová s koněm Grün. V rozeskakování jako jediná pokořila hranici 30 vteřin.

Zimní Jezdecký pohár nyní stojí na prahu finále, které se uskuteční ve dnech 16. – 20. března v Lysé nad Labem. Tam se rozhodne o letošním vítězi, a to ve skocích i ve spřežení. Parkurové soutěže budou probíhat od 16. do 18. března.