Lukáš Klouda staronovým mistrem ČR ve voltiži

Lukáš Klouda staronovým mistrem ČR ve voltiži

V neděli 5. července vyvrcholilo ve Frenštátu pod Radhoštěm dvoudenní mistrovství České republiky ve voltiži. Závodníci se museli tentokrát vypořádat nejen s náročností samotného závodu, ale také s tropickými teplotami. Ty byly v neklimatizované hale podstatně vyšší, než venku.

Lukáš Klouda obhájil mistrovský titul. Foto: Petr Videnka
Lukáš Klouda obhájil mistrovský titul. Foto: Petr Videnka

V kategorii mužů svedli boj o medaile pouze tři účastníci, byť ten nejmladší – Marek Hablovič – startoval v prvním kole hned se dvěma koňmi. Lépe se mu dařilo s Quidem 4 vedeným Petrou Cinerovou, a tak právě s ním nastoupil do nedělní volné sestavy. Bohužel se mu nepovedla podle představ a útok na druhou příčku se nekonal. Stříbro si tedy nakonec odvezl Josef Zelinka, který po prvním kole ztrácel na favorizovaného Lukáše Kloudu jen dvě desetiny bodu. Lukáš Klouda ovšem potvrdil své kvality a volnou sestavu zajel s přehledem nejlépe, čímž si zajistil mistrovský titul na další rok. Jeho hlavním cílem nyní bude boj o nějaký cenný kov na blížícím se mistrovství Evropy v Cáchách. „Chtěl bych zůstat v dobré psychické kondici, nenechat se ničím moc rozptýlit a zajet v Cáchách co nejlepší výsledek. Tak doufejme, že se to povede,“ konstatoval Lukáš Klouda.

V ženách došlo částečně ke generační obměně a pro zlato si dojela v domácí aréně Weronika Schönwaldová. Ta ještě v loňském roce byla juniorskou vítězkou a letos se již stala nejlepší seniorkou. Druhé kolo závodu jí přitom nevyšlo úplně nejlépe a volnou sestavu předvedla vydařenější Barbora Komárková z Albertovce. Součet bodů jí však stačil jen na stříbrnou medaili.

V juniorských kategoriích se radovaly z vítězství Kateřina Grygarová a Vanesa Krišotofová, které hájí barvy Jezdeckého klubu Voltiž Albertovec. Do stejné stáje putovaly i ceny za druhé příčky juniorek A i B. Ve všech případech cvičencům pomohla ke kvalitním výkonům lonžérka koní Aquaris a Rubikon – Andrea Videnková. Ta nechyběla ani při udílení zlatých medailí pro nejlepší juniorskou skupinu – JK Albertovec 1, která své výkony předváděla na Patriotovi-NF. Mezi dvojicemi nenašlo přemožitele duo Obluková – Viktorínová. Své sestavy cvičenky předváděly na Landarovi vedeném Petrou Cinerovou, s nimiž startoval i zmiňovaný seniorský mistr republiky Lukáš Klouda.

Sestřih z mistrovství České republiky ve voltiži odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu 8. července od 12.50 hodin. Repríza je naplánována na sobotu 11. července od 10.25 hodin na stejném programu. Na webu ČT Sport pak bude umístěn během pár dnů nezkrácený záznam nedělního on-line vysílání.