Locksley Permoník: Tři tituly, jeden pohár

Locksley Permoník: Tři tituly, jeden pohár

Národním šampiónem plemene shetland pony byl na výstavě Kůň 2013 v Lysé nad Labem vyhlášen ryzák 1813 Locksley Permoník. Pětiletý plemenný hřebec si kromě tohoto nejcennějšího titulu odvezl domů i Pohár Anne a Kennetha Scottových jako nejlepší reprezentant českého chovu.

Ryzák odchovaný Magdou Skalickou v Hřebčíně Permoník (Vráž u Písku) se stal rovněž dvojnásobným šampiónem ve „své“ kategorii shetland pony – mini typ: mezi seniory i celkově.
Majitelkou nejúspěšnějšího účastníka IX. Národního šampionátu je Jana Vrkoslavová z Ranche V – Zehuby (Čáslav). Její největší eso je synem hřebce Lector van de Nijkamphoeve a klisny Nancy v. Stal de Hestert.

Locksley Permonik

Další „velcí“ malí
Juniorskou kategorii ovládly klisny z Hřebčína Viklan Kadov u Blatné. Chovatelkou i majitelkou dvouleté Kadov Azalea (šampiónka) a letos narozené Kadov Berry (vicešampiónka) je Lucie Kočovská.
Vicešampiónem v kategorii seniorů je šestiletá vranka Kinkell Evali importovaná z britských ostrovů Renatou Markovou (Hřebčín Markes, Rosice u Brna).
„Druhým“ koněm celé akce – tedy šampionátu shetland pony, spojeného s výstavou ostatních mountain a moorland pony –  se stal atraktivně zbarvený sedmiletý welsh cob 1893 AC Golden Boy. Tento hřebec pochází z Walesu a nyní reprezentuje Hřebčín Amerika (Votice), který patří Petrovi a Gabriele Rotovým.