Letošní mezinárodní výstavy Koně v akci patří také dětem

Letošní mezinárodní výstavy Koně v akci patří také dětem

V pořadí již 16. ročník mezinárodní výstavy Koně v akci bude významnou měrou ve znamení dětských her. Výstava se na dostihovém závodišti uskuteční ve dnech 6. – 7. září a nabídne rozmanitá představení a aktivity určené především pro malé návštěvníky. Mnoho z nich bude inspirováno mottem výstavy „Koně a film“.

PONY HRY

Na pískovém kolbišti se budou odehrávat pony hry formou dětských parkurů. Připraveno je celkem šest soutěží, ve kterých budou závodit malí jezdci se svými poníky. Méně zkušení budou moci vyzkoušet klidnější projížďky na konících Sdružení občanů pro pomoc zdravotně postiženým Apolenka, které provozuje hiporehabilitaci. V přestávkách mezi soutěžemi Apolenka metody hiporehabilitace také předvede.

DIVOKÝ ZÁPAD

Malí kovbojové či indiáni si zde přijdou také na své. V průběhu obou dnů výstavy mohou zavítat do westernového ranče pro děti, kde je pro ně připraven celodenní program v podobě westernového městečka. Děti, které přijdou v kostýmech, budou náležitě oceněny.

ŠKOLA HROU

Pro ty děti, které si budou chtít na vlastní kůži vyzkoušet jak pečovat o koníky, bude připravena ohrádka s poníky a oslíkem, na kterých si děti budou moci vyzkoušet čištění a hřebelcování.

PSÍ ŠKOLA

Travnaté kolbiště bude naopak patřit ukázkám agility a dalším psím aktivitám v podání Psí školy Šumák. V sobotu se mohou návštěvníci nejenom z řad dětí těšit na komentované agility či dogdancing, neděle bude patřit sportovní kynologii. Psí škola Šumák umožní návštěvníkům se psím doprovodem zkoušku výcviku svého mazlíčka pod vedením zkušených instruktorů.

VÝTVARNÉ SOUTĚŽE

V prostorách aleje v blízkosti paddocku budou ve stáncích připraveny soutěže pro dětské návštěvníky s tématikou „Koně a film“, děti se budou moci také zúčastnit výtvarné soutěže firmy EMADO Pardubice s.r.o. s názvem „Kůň očima dětí“. Dětští návštěvníci mohou využít i možnosti malování na obličej zprostředkované společností Mary&Popp´s Agency.

FILMY A VÝSTAVY

Na závěr výstavy ocení malí a unavení návštěvníci prostory lóží na tribuně D, kde bude jedna lóže vyhrazena dětem a budou zde promítány pohádky s koňskou tématikou. Rodiče si mezitím mohou prohlédnout další lóže, kde se budou promítat ukázky z dokumentů „100 let Velké pardubické“ či „Váňa – největší závod je život sám“. V dalších lóžích bude výstava u příležitosti 140 let Velké pardubické a výstava plakátů výstavy Koně v akci.

VSTUPNÉ

Děti do 140 cm mají vstup na výstavu zcela zdarma, základní vstupné je 90 Kč.

Plakát pro deti FINAL