„Létající Fin“ koupil létající klisnu?

„Létající Fin“ koupil létající klisnu?

Mika, tak se jmenuje nová stáj na české dostihové scéně. Jejím majitelem je dvojnásobný mistr světa ve Formuli 1, Mika Pauli Häkkinen, přezdívaný „Létající Fin“. Bílý dres s oranžovým klínem bude reprezentovat osmiletá plnokrevná ryzka Folie d´Ocean v tréninku Martiny Růžičkové.

Martina RůžičkováMartina Růžičková

Klisna se narodila 26. dubna 2005 ve francouzském departmentu Manche (Normandie), jejími chovateli jsou manželé Philippe a Christiane Lamotte d´Argy a dosud startovala za barvy Ecurie des Dunes (trenér Patrice Quinton).
V rodokmenu Folie d´Ocean najdeme na straně otce plemeníka Urban Ocean (po Bering, GB), matkou je La Folle Envie, dcera hřebce Shining Steel (GB).
Zatímco Mika Häkkinen vyhrál 20 nejprestižnějších Grand Prix v celém světě, Folie d´Ocean
poznala dokonale jen regionální závodiště Brehal a má na kontě tři vítězství a 14 umístění z 23 startů. Letos absolvovala tři dostihy cross country.
První český test čeká na koně stáje Mika v sobotu 14. září, kdy se poběží čtvrtá kvalifikace pro 123. ročník Velké pardubické s Českou pojišťovnou.
Jak se klisna vyrovná s distancí 5800 metrů (kterou ještě nikdy nešla) a skoky v historickém areálu, to se tedy teprve ukáže.
Jisté je jen to, že Martina Růžičková v sedle Folie d´Ocean ještě nebude.