Květen bohatý na domácí i zahraniční dění v jezdectví

Květen bohatý na domácí i zahraniční dění v jezdectví

Pátý měsíc roku 2015 nabídne v rámci jezdeckého sportu českou účast ve skokovém Poháru národů v Linzi, reprezentační výjezdy mladších jezdců ve všestrannosti i skocích a účast na závodech ve vytrvalosti, paradrezuře, drezuře, voltiži a spřežení. V Čechách pokračuje Český skokový i Český drezurní pohár či Zlatá podkova.

150418_RP_0014_Sklenská Kateřina (33)

Během května se stihne domácí extraligový seriál Český skokový pohár podívat do Brna (1. – 3. 5.), Ostravy (15. – 17. 5.) a Němčic u Kolína (22. – 24. 5.). Detailní informace o všech kvalifikačních kolech najdete na www.ceskyskokovypohar.cz. Český drezurní pohár má na květen naplánována dvě kola, a to v JS Dvůr Stráň Gabrielka (9. – 10. 5.) a v Borové (23. – 24. 5.). Bližší informace jsou uvedeny na www.ceskydrezurnipohar.cz. Seriál Zlaté podkovy pokrčuje v rámci disciplíny všestrannost ve Dvorečku (2. – 3. 5), v Těšánkách (9. – 10. 5.) a v Borové (14. – 17. 5). Vozatajskou část seriálu budou hostit v Semicích (1. – 3. 5.) a v Těšánkách (23. – 25. 5.). Stránky věnované tomuto seriálu najdete na adrese www.zlatapodkova.cz. V květnu budou pokračovat také chovatelské závody pro mladé koně – Kritéria mladých koní (KMK) a Moravský šampionát mladých koní (MŠMK).

Neméně pestré bude květnové dění na zahraničních kolbištích. Skokoví jezdci Emma Augier de Mousac, Aleš Opatrný, Jiří Papoušek, Zuzana Zelinková a Ondřej Zvára se ve dnech 7. až 10. května představí při oficiálních mezinárodních závodech CSIO4* v Linzi, kde budou v pátek bojovat při týmovém Poháru národů. Zároveň je nedělní Grand Prix kvalifikací na olympijské hry i mistrovství Evropy 2015. Z dalších důležitých skokových akcí lze zmínit koncem měsíce mezinárodní závody kategorie dětí, juniorů a mladých jezdců – CSIOCh/J/Y v Lamprechtshausenu. Opomenout nelze ani CSIO5* v Lummenu, kde bude české barvy hájit Emma Augier de Moussac. Dále se jezdci chystají do Šamorína, Ebreichsdorfu či Celje.

Druhou nejsilnější disciplínou co do počtu zahraničních výjezdů je všestrannost se čtyřmi akcemi. Z kraje měsíce to je CIC2* Wiener Neustadt, Strzegom a CIC1* Luhmühlen. Koncem května vyrazí Barbora Kamírová do Everwinkelu. Malé rundy při Světovém poháru v drezuře na CDI Radzionkow se zúčastní Adéla Neumannová. Dále se drezurní jezdci vydají na CDI2* do Šamorína.

Ve spřežení se můžeme těšit na dvoje zahraniční závody s českou účasti a jeden mezinárodní mítink v Čechách. Ve dnech 14. až 17. května se totiž konají jedny z mezinárodních závodů u nás, a to CAI v Němčicích. Více o nich se dozvíte na webu pořadatele www.vigvamresort.cz. Dále vozatajové zamíří do Strzegomi a Fabiensebestyenu. Druhým českým mezinárodním závodem, jenž se uskuteční v pátém měsíci, je vytrvalostní CEI2* Cehnice s termínem 9. května. Ve vytrvalosti se budou jezdci snažit o dosažení nejlepších výkonů také v Bábolně. Ve voltiži bude bojovat Lukáš Klouda při CVI3* v Bernu a početná ekipa se vydá do Budapešti. V paradrezuře se Anastasja Vištalová a Lukáš Hnát zúčastní závodů CPEDI3* v Ebreichsdorfu. Další informace hledejte na www.cjf.cz.