Kvalifikace Českého drezurního poháru jsou za námi

Kvalifikace Českého drezurního poháru jsou za námi

9. ročník Českého drezurního poháru vrcholí. Po celoročním snažení všech dvojic v pěti kvalifikačních kolech po celé České republice známe jména finalistů. A zveme je na prestižní finále!

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Páté kvalifikační kolo českého drezurního poháru, které proběhlo minulý týden v Těšánkách, uzavřelo boje o místa ve finále. Po všech kvalifikačních kolech byly spočítány všechny výsledky a již nyní můžete najít na webových stránkách Českého drezurního poháru jména všech postupujících, kteří v nejbližších dnech obdrží pozvánky na závěrečné klání tohoto roku. Finále proběhne již 19. -21. září na Panské líše.

Na brněnském finále se můžete tentokrát těšit na několik novinek, především na prestižní sbor rozhodčích, do jehož čela se postaví špičkoví mezinárodní rozhodčí Wojtek Markowski (POL) a Ricky McMillan (AUS). Již nyní se mohou všichni jezdci kvalifikovaní v kategoriích Belzet a Equiservis Cup těšit na prize money. „Každý finalista Belzet Cupu a Equiservis Cupu získá finanční odměnu, a také poslední dvanáctý umístěný bude „brát prize money“ jako jistou formu odměny za celoroční úsilí. 15 tisíc korun v podobě věcných cen si rozdělí první tři jezdci z Fitmin Trophy Pony. V Beckmann Trophy Junior se první tři mohou těšit na ceny za celkových 500 Eur, vítěz navíc vyhrává pět hodin tréninku s německým trenérem Ingo Pape,“ doplňuje Lenka Sekaninová, hlavní organizátorka finále na Panské líše.

Letošní novinkou je také možnost používání biče ve finálových úlohách kategorie Belzet Cupu, která byla na základě přání jezdců letos doplněna do pravidel. Z finále bude, jako už bývá tradicí, připraven záznam pro ČT4 sport – detaily vysílacích časů zveřejníme v dalších dnech.

Na programu finále jsou také otevřené soutěže v úrovních Z až S, na které se mohou zájemci přihlásit až do 12. září. Účastníci všech rámcových soutěží se mohou těšit na atraktivní ceny.

Těšíme se na vaši účast!

Aktuální informace, startovní listiny a výsledky najdete na www.ceskydrezurnipohar.cz.