Kriminalisté pátrají po pachateli, který o tomto víkendu zvlášť trýznivým způsobem usmrtil koně

Kriminalisté pátrají po pachateli, který o tomto víkendu zvlášť trýznivým způsobem usmrtil koně

Policisté varují chovatele koní na Českolipsku před nebezpečným pachatelem, jehož obětí se o víkendu stal jezdecký kůň majitele z Kravař. Ten soukromou pastvinu, která se rozprostírá na hranici obce Kravaře ve směru na Českou Lípu, změnil v jatka.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR

Místo navštívil v časovém úseku mezi pátkem 18.30 a sobotní osmou hodinou ranní nejspíš pod rouškou noci. Pachatel zřejmě  koně přilákal k sobě  na suché rohlíky, které na místě činu zůstaly poházené po zemi, a potom na něj surově  zaútočil. Nejprve mu uvázal kolem krku smyčku, která ho  rdousila a pak mu podřízl hrdlo. V době, kdy v něm ještě  pulsovalo srdce, mu vrazil do řitního otvoru kůl a stahoval z něj  kůži a odřezával z něj maso. Zdá se, že si neznámý „řezník“ přišel na pastvinu právě pro  maso, svůj čin ale z nějakého důvodu nedokončil a odnesl si odtud „jen“ asi tři kilogramy svaloviny. Policisté se proto obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc při jeho vypátrání. Je možné, že pachatele při jeho činu někdo vyrušil. Policisté uvítají veškeré informace, které by s případem mohly jakkoliv souviset. Má-li někdo k této nešťastné události  co říci, může kontaktovat jakoukoliv služebnu Policie České republiky nebo známou bezplatnou telefonní  linku  Policie ČR 158.

Případem se od sobotního rána intenzivně zabývají českolipští kriminalisté, kteří už zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat, za který pachateli  hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Zdroj: Policie ČR