Koně mají při Skokovém poháru ČP veterinární péči mistra světa

I když se během tohoto víkendu koná v Albertovci voltižní mistrovství České republiky, mistra světa z roku 2008 a několikanásobného mistra republiky Petra Eima na něm nepotkáte. Voltižní úbor totiž definitivně pověsil na hřebík a věnuje se svému novému povolání veterinárního lékaře. Na šampionát se nepodívá ani jako divák, jelikož v těchto dnech drží veterinární dozor na finálových závodech Skokového poháru České pojišťovny v Hořovicích.

„Profesionálně jsem skončil s votliží již po Světových jezdeckých hrách v Kentucky 2010. Důvodem byly opakované zdravotní potíže i časová zaneprázdněnost kvůli studiím. Musel jsem se totiž připravovat na státnice. Naposledy jsem si exhibičně voltiž zacvičil letos 8. července při charitativní koňské show s názvem Na skok do Skal, která probíhala na kryté jízdárně Jezdeckého oddílu Skály u Rýmařova a její výtěžek byl věnován nadaci Pomozte dětem. Nadále se snažím pravidelně jezdit, ale již jen rekreačně v sedle,“ prozradil Petr Eim. Po dostudování veterinární a farmaceutické univerzity v Brně absolvoval stáž na koňské klinice v Heřmanově Městci a nyní pracuje pod vedením MVDr. Zdeňka Krupila. „V budoucnu bych se chtěl specializovat na koňskou ortopedii a praxe u pana doktora Krupila je pro mě k nezaplacení. Plánuji odcestovat na nějakou dobu do zahraničí sbírat zkušenosti. Chtěl bych na pár měsíců do Německa a poté také do USA,“ uvádí Petr Eim.

Petr Eim
Petr Eim

Veterinární dozor na jezdeckých závodech dělá samostatně vůbec poprvé. „Byl jsem i na mistrovství republiky ve všestrannosti, ale tam jsem pouze asistoval doktoru Přikrylovi. Do Hořovic jezdíme ošetřovat koně s MVDr. Krupilem poměrně pravidelně a pan Opatrný mě proto oslovil, zda bych se této funkce během finále Skokového poháru České pojišťovny zhostil. Zpočátku jsem z toho měl trochu respekt, jelikož se jedná o velmi prestižní závody s obrovským počtem účastníků. Obával jsem se proto, aby to pro mě nebyl křest ohněm, ale zatím jsem příliš práce neměl. Doposud jsem ošetřoval asi čtyři koňské pacienty – většinou se jednalo o drobné oděrky a poranění, v jednom případě pak šlo o poškození šlachy způsobené zátěží,“ popisuje MVDr. Petr Eim.

„V Hořovicích se mi moc líbí, je tu krásný areál s perfektním kolbištěm a organizace klape na jedničku. Ke skokovým závodům mám velmi vřelý vztah, jelikož jsem na ně jezdil od malička se svým otcem. Ten měl původně přijet s Oscarem Agramm i do Hořovic, ale kvůli zranění koně nakonec z jeho účasti sešlo,“ dodává.