„Koně v akci“ půjdou v pátek i do pardubických ulic

„Koně v akci“ v rámci stejnojmenné mezinárodní výstavy, která se koná 2. až 4. září na Dostihovém závodišti v Pardubicích, budou stejně jako v minulých letech k vidění rovněž v ulicích města. Zvací průvod bude součástí i letošního 13. ročníku. Uskuteční se v pátek 2. září.

„Tento průvod bereme každoročně jako živou pozvánku na výstavu Koně v akci. Je to tradice, v níž pochopitelně pokračujeme i letos,“ řekla Magda Hromádková, hlavní manažerka mezinárodní výstavy Koně v akci.

Zvací průvod vyrazí z pardubického Dostihového závodiště odpoledne v 15.00 hodin. Pojede po obvyklé trase – po ulicích Teplého, Jana Palacha a 17. listopadu, po Třídě Míru a končit bude na Pernštýnském náměstí, kam dorazí kolem 16.00 hodin.

V průvodu se už tradičně objeví kovbojové z Andy West Ranche v sedlech koní. Doprovázet je budou koně plemene irský cob s cikánským vozem, spřežení s vozatajem Pavlem Groulem a také členové jízdního oddílu pardubické Městské policie na koních. Spolu s nimi pojede i kapela Country Colaps, která zahraje při zastávkách u AFI Palace, u kavárny Café Bajer a na Pernštýnském náměstí.

Průvodem do města bude vrcholit páteční program 13. ročníku mezinárodní výstavy Koně v akci. Úvodní den, který se koná pod názvem „Svět koní a dětí se společností Elektrárny Opatovice, a.s., je už tradičně zaměřen především na školní mládež. Areál je otevřen od 9.00 hodin a o hodinu později začne hlavní program v cílové rovině. Zahájí ho nástup všech zúčastněných koní a po něm na návštěvníky čeká rej kočárů. Poté už budou následovat další vystoupení, mezi nimiž nebudou chybět ukázky koňského póla, marinera v podání peruánských paso a samozřejmě přehlídka koní ze zemí Visegrádské čtyřky, na něž je letošní ročník výstavy zaměřen.

Další informace o programu výstavu, časovém harmonogramu, cenách vstupného a parkování na adrese: http://www.pardubice-racecourse.cz/pro-navstevniky.html