Klusáci se v sobotu představí nedaleko Ostravy

Klusáci se v sobotu představí nedaleko Ostravy

V Bravanticích u Ostravy se 5. dubna otevřel nový hipodrom určený výhradně pro klusáky. Za jeho výstavbou stojí především Jiří Svoboda, ostravský podnikatel, který se věnuje chovu koní pro klusácké dostihy a vlastní i klusáckou dostihovou stáj. Nápad postavit závodiště pro klusácké dostihy se zrodil již před deseti lety. Plány se nyní stávají realitou.

Vizualizace areálu
Vizualizace areálu

V sobotu 19. dubna od 13 hodin se zde bude konat již druhý dostihový den. Na programu bude 6 dostihů, včetně prvního dílu Zlatého okruhu na 1 600 metrů. Dostihy by se měly konat pravidelně každých čtrnáct dní až do 15. listopadu, tzn. 17 dostihových dnů. V září by tu mělo proběhnout i klusácké derby, které se konalo v pražské Velké Chuchli.

Návštěvníci v areálu naleznou dráhu v délce 1 100 metrů, která je postavena podle jednoho z nejmodernějších závodišť v Evropě – švédského centrálního závodiště Solvalla. Dále parkoviště pro diváky a pro přepravce koní, zázemí trenérů, stáje a stájové boxy s kapacitou až pro 200 koní, multifunkční tribunu s restaurací a vyhlídkovou věží, plochu pro parkur. Celková plocha areálu je cca 40 hektarů. Kapacita je navržena pro 10 tisíc diváků.