Kdo míří na Prague PlayOffs? Parkurové hvězdy pojedou o 12 milionů eur

Kdo míří na Prague PlayOffs? Parkurové hvězdy pojedou o 12 milionů eur

Jména jezdců, kteří nastoupí do letošního ročníku Global Champions Prague PlayOffs, byla odtajněna. Do Prahy se, stejně jako v roce 2018, chystá absolutní parkurová špička. Chybět nebudou šampioni série z předešlých let i olympijští medailisté.

Foto: GC Prague Playoffs

Do začátku druhého ročníku Global Champions Prague PlayOffs zbývá necelý týden. Jména jezdců, kteří se mítinku zúčastní, byla zveřejněna. Do čtyřdenní akce, během níž se v pražské O2 areně odehrají vedle dalších soutěže Longines Global Champions Tour (LGCT) – Super Grand Prix a Global Champions League (GCL) – Super Cup, jdou skutečně nejlepší skokani světa.

Týmy nasadí své nejsilnější dvojice, mnoho z nich plně využije možnost poslat do Prahy čtyři členy. To totiž dává majitelům a manažerům družstev flexibilitu, kdy mohou denně reagovat na vývoj soutěže. Ve čtvrtfinále, semifinále i finále GC Super Cupu mohou startovat tři jezdci z každého týmu.

Na seznamu účastníků figurují nejen šampioni LGCT a GCL, ale také olympijští medailisté. V české metropoli se tak představí čerstvý vítěz LGCT 2019 Brit Ben Maher a s ním celá kavalérie hvězd, jako jsou Marcus Ehning (GER), Edwina Tops-Alexander (AUS), Martin Fuchs (SUI), Ludger Beerbaum (GER), Peder Fredricson (SWE), Daniel Deusser (GER), Pieter Devos (BEL) nebo Simon Delestre (FRA). Kompletní seznam účastníků najdete TADY

V loňském roce před zcela zaplněnou halou zvedla nad hlavu trofej v GC Super Grand Prix Australanka Edwina Tops-Alexander a v konkurenci patnácti silných týmů si v GC Super Cupu dojeli pro prvenství Madrid in Motion. A stejný kalibr jezdců předstoupí před diváky v O2 areně i letos.

Tisková zpráva