Karlovarská dvojnásobná míle pro veterána Soliniho

Karlovarská dvojnásobná míle pro veterána Soliniho

Právě uplynulý víkend nabídl turfmanům pouze jeden mítink. V neděli návštěvníky uvítaly brány karlovarského závodiště Hipodrom Holoubek s.r.o. Díky velkému zájmu majitelů a trenérů se startovní boxy všech sedmi dostihů zaplnily na maximum a několik koní zůstalo v pozici náhradníků pod čarou. Celkem se na měkkém zeleném koberci vystřídalo 80 koní.

Nedělní dostihy byly ve znamení pohledných soubojů

Vrcholem druhého dostihového odpoledne byla jedna z místních specialit. Málokterý z dostihů konaných v největších tuzemských lázních se může pyšnit tak dlouhou a bohatou historií, jako proslulá Karlovarská dvojnásobná míle. Jedničková prověrka přilákala jedenáct čtyřletých a starších ultravytrvalců.

Letošní edice opět potvrdila napínavost v testech, kde účastníci nesou různá hmotnostní zatížení na základě svých předešlých výkonů. Tentokrát měli největší úspěch koně nesoucí nejnižší váhu. A také amazonky v sedlech. Obsadily první čtyři místa.

Solini je ješte před cílem chválen svou jezdkyní za výkon

Zaslouženého vítězství se po loňském druhém místě dočkal Solini, v jehož sedle zaznamenala premiérový triumf v nejvyšší kategorii Kateřina Hlubučková. Osmiletý veterán připravovaný trenérem F. Neubergem dokonale využil výhodu nízké hmotnosti i zkušenosti ze zahraničních drah.

Spolehlivost a především neustálý výkonnostní posun potvrdila o necelé dvě délky v cíli druhá Raviella.

V průběhu dostihu aktivní Kopretina sice do této společnosti vkročila z trojkových klání, ale vytrvalecké vlohy a výhodná váha jí přinesly honorář za 3. místo.

Čvrtý Noble Fox zkombinoval zkušeností s takto dlouhou tratí a nejnižší váhu.

Na dotované příčky ještě dotáhl účastník loňského Českého derby a třetí v St. Legeru Golden Devil.

Mezinárodní příchuť dodala vrcholu prosluněného odpoledne slovenská Samoa, ale ta se ani s favoritkou Santin mezi pětici nejlepších nedostala.

Nováček na českých drahách Mediciman zaostal na startu a na lepší než 6. místo se nedostal.

Dostihové odpoledne si podobně jako v roce 1929 nenechal ujít ani první československý prezident, filozof, pedagog, vědec, spisovatel a žurnalista T.G. Masaryk, byť jen ve vzpomínce. Od jeho úmrtí letos uplyne 80 let. Při této příležitosti mu pořadatelé věnovali dostih. V Memoriálu T.G.Masaryka pod záštitou města Karlovy Vary si po boji o půl délky letošní vítěznou vlnu prodloužil tříletý Passepartout a překazil tak bílému valachovi Facts And Figuresovi první životní úspěch.

Passepartout a Facts And Figures bojují o vítězství v Memoriálu T.G.Masaryka

V úvodní Ceně spol. Karlovarská Korunní s.r.o. se o ojedinělý hattrick neúspěšně pokoušel vítěz předchozích dvou ročníků tohoto dvoukilometrového testu nejnižší kategorie Taurus. Prvním vítězem trenéra P. Kantka se stal bělouš Lady´s Man a tím druhým byl hned v následném dostihu byl stejně zbarvený Ladar.

Ladar
V hlavní roli Chrom a kamera

Dvojitý plný zásah se podařil Jiřině Andrésové. Nejprve na tříkilometrové distanci s Vědmou a následně s Chromem, který se na závodní dráhu vrátil po dvouleté přestávce.

Vědma vítězí na tříkilometrové distanci

Jubilejní 400. vítězství kariéry oslavil žokej Jiří Chaloupka v sedle specialisty na zdejší dráhu Pale Martiniho na sprinterské trati.

Jiří Chaloupka získává s Pale Martinim 400. vítězství kariéry

Výsledky:

1.dostih (V.kat., 2.000m): Lady´S Man (ž.P.Foret) – Latrib (žk.D.Vyhnálek) – Determis (ž.K.Hlubučková)

2.dostih (IV.kat., 2.000m): Ladar (M.Hrouda) – Candle In The Wind (žk.D.Vyhnálek) – A Dee Joe (am.S.Bodláková)

3.dostih (III.kat., 1.600m): Passepartout (B.Ferhanov) – Facts And Figures (ž.P.Foret) – Adamant Rock (ž.K.Hlubučková)

4.dostih (I.kat., 3.200m): Solini (ž.K.Hlubučková ) – Raviella (ž.M.Havelková) – Kopretina (ž.I.Janáčková)

5.dostih (III.kat.,1.200m): Pale Martini (ž.J.Chaloupka) – Tapajo (M.Laštovička) – Hyacint (ž.K.Hlubučková)

6.dostih (IV.kat.,3.000m): Vědma (J.Andrésová) – Hayley (ž.M.Havelková) – Quest Royal (ž.J.Verner)

7.dostih (IV.kat., 1.400m): Chrom (J.Andrésová) – Ishmir (ž.K.Hlubučková) – Chuan Che (am.J.Fabris)

Secretive Lord

Text a foto: Marcela Kozová