Kalčík zahájil sezónu v Karlshorstu

Kalčík zahájil sezónu v Karlshorstu

13. dubna 2012 – Karlshorst – Trenér a loňský šampión jezdců Michal Kalčík zahájil letošní dostihovou sezónu na klusácké dráze v Berlíně Karlshorstu, kde usedl do sulky pěti koní z tréninkového střediska FVE-Relay-JO Levín.

Ve druhém dostihu, který nesl jméno „Preis der Goldesel-Mitarbeiter„ startoval Michal Kalčík s osmiletým Loverem(D) ve společnosti dalších pěti koní. Favoritem tohoto dostihu byla osmiletá klisna Willemijn A(NL) s Thorsenem Tietzem. Po startu šla favoritka ihned do vedení a na druhou pozici se posunula klisna se startovním číslem dvě Love Story(D) v sulce s Dennisem Spangenbergem. Třetí klusal Lover(D) s Michalem Kalčíkem. Druhé kolo naproti cílové rovince však ostatní soupeři nastoupili do útoku a Lover(D) se rázem ocitl na šesté pozici, tedy na konci celého pole.  Nejlépe se s distancí 2000 metrů vypořádala dle očekávání klisna Willemijn A(NL) a Thorsten Tietz. Na druhém místě přiklusal valach Sugar Max(F) a Edelbert Ohmer a třetí místo obsadila sedmiletá tmavá hnědka Love Story(D). Lover(D) s Michalem Kalčíkem i přes veškeré snažení dokončili dostih na šestém místě.

Čtyřletá Kissin Dynamite(D) absolvovala svůj zahraniční debut v pátém dostihu, ten se běžel pod názvem „Preis der Albers Wettboerse GmbH“.  Bohužel dostih pro ni velmi rychle skončil, když chvíli po startu začala cválat.

Třetí nadějí byl zkušený hnědý valach Peter Pan(F). Ten startoval v „Preis der Hydro Wasser  und Tiefbau GmbH„ na trati dlouhé 2000m. Po startu začal diktovat velmi rychlé tempo. To si, ale nenechal líbit šestiletý ryzák Identico Corner(D) v sulce s Thorstenem Tietzem a ujal se vedení, následován Hamiro Sebarg(D) s Danielem Wagnerem. Nakonec si Peter Pan(F) a Michal Kalčík po boji přiběhli pro třetí místo.  

Peter Pan(F) a Michal KalčíkPeter Pan(F) a Michal Kalčík

Velkou nadějí byl pětiletý E – Mail Me(D), který se měl letos představit ve vynikající formě. Po startu vyletěl jako raketa za hnědým valachem Mill Will(D), kterého vedl Thorsten Tietz. E-Mail Me s Michalem Kalčíkem si hlídali celý dostih ze třetí pozice a na protilehlé rovině dotáhnuli ještě víc na vedoucího Mill Will(D). V cílové rovině spolu svedli souboj, ze kterého si E-Mail Me(D) a Michal Kalčík odnesli krásné druhé místo.

E-mail me 2. mistoE-Mail Me a Michal Kalčík na 2. místě

Jako poslední svěřenec Michala Kalčíka nastoupila v desátém dostihu klisna Walentine. Ta se držela na konci startovního pole. V druhém oblouku před cílem byla na šestém místě, nakonec doklusala na páté pozici.