Kůň 2013 a eso v rukávu: Hala C

Kůň 2013 a eso v rukávu: Hala C

Nová hala C se stane srdcovým esem v rukávě pořadatele jubilejního 20. ročníku výstavy Kůň 2013, Výstaviště Lysá n. L. Pátek 20. září bude dnem, kdy se „Céčko“ vůbec poprvé představí návštěvníkům. Bližší podrobnosti o významné změně areálu nám poskytl ředitel společnosti VLL, Ondřej Matouš.

 Nová hala C v areálu společnosti Výstaviště Lysá nad Labem má ještě měsíc na to, aby byla v pátek 20. září kompletně „fit“ Foto archiv VLL Nová hala C v areálu společnosti Výstaviště Lysá nad Labem má ještě měsíc na to, aby byla v pátek 20. září kompletně „fit“ Foto archiv VLL

„Projekt byl pojmenován Dostavba kryté výstavní plochy výstaviště v Lysé nad Labem. Jedná se o navýšení ploch areálu výstaviště o necelých 10 000 m2, které jsme zakoupili po bývalé továrně v těsném sousedství na západní straně areálu (vlevo od nákladové brány).

Stávající kapacita areálu byla 15 000 m2 venkovních výstavních ploch a 5 100 m2 vnitřních výstavních ploch. Po slavnostním otevření výstavy Kůň 2013 se vnitřní plochy navýší na 9 500 m2 a ke stávajícím 70 parkovacím místům uvnitř areálu přibude dalších 125 míst, určených pro vystavovatele i pro veřejnost. Venkovní výstavní plocha zůstane stejná“, uvedl ředitel.   

Vnitřní vybavení nové výstavní haly poskytne vystavovatelům a návštěvníkům čistý výstavní prostor o ploše 4 000 m2.

Vstupní prostor nabídne možnost občerstvení v restauraci a nové sociální zázemí, zatímco severní část haly poskytne na ploše 288 m2 zázemí pro jednání vystavovatelů, popřípadě přednášky ve zvýšeném patře, s pohledem do výstavní haly.  

Výstavní hala bude plně vytápěná a klimatizovaná s odhlučněným stropem, takže nabídne pořadateli nové možnosti: využití pro koncerty, festivaly, možnosti natáčení reklamních a filmových produkcí a jiných sportovních či kulturních akcí.  

Opláštění haly je provedeno z minerálních panelů (100 mm), které jsou upevněny na ocelovou konstrukci.

 

 Nová hala C v areálu společnosti Výstaviště Lysá nad Labem má ještě měsíc na to, aby byla v pátek 20. září kompletně „fit“ Foto archiv VLL Nová hala C v areálu společnosti Výstaviště Lysá nad Labem má ještě měsíc na to, aby byla v pátek 20. září kompletně „fit“ Foto archiv VLL

Půdorysný rozměr haly je 48 x 84 metrů a světlá výška 8 metrů. Předpokládaná konečná cena projektu  je 50 milionů korun.  Projekt zpracovala firma BKN Vysoké Mýto a generálním dodavatelem stavby je firma Vitkon  Olomouc.

Při výstavě Kůň 2013 bude v nové hale předvadiště o rozměrech 20 x 40 m a tribuny rozmístěné po celém jeho obvodu, s možností stání i sezení. V severní části se o prostor podělí 30 boxů pro koně, kavárna i komerční prodej.

Ostatní prodejci mají pro svou prezentaci k dispozici halu B.

Hala A1 je určena pro ustájení ostatních koní a hala A2 bude patřit přednáškám, prezentaci fotografií a obrazů, dětské výtvarné soutěži a jarmarku rukodělných prací s tématikou koní.

Vytížené „Céčko“

A jak jsme již informovali, do haly se „vejdou“ jak odborné chovatelské akce (anketa Nejkrásnější kůň ČR 2013, národní šampionáty shetlandských pony a mladých klisen plemene hafling nebo Vozatajský pohár Svazu chovatelů českého sportovního ponyho), tak doprovodný program.

A pozor, prostor haly C nebude využíván jen přes den:

Večerní show čeká v pátek 20. září generální zkouška. Jejími diváky budou výhradně vystavovatelé.

V sobotu 21. září se už „pojede“ naostro: Program pro veřejnost začne v 19.30 hodin a je potřeba na něj zakoupit vstupenku (uvažuje se o ceně 200 Kč). Moderátorem večerního představení  by měl být s největší pravděpodobností herec Martin Kraus.