Jubilejní svod fríských koní již v sobotu

Jubilejní svod fríských koní již v sobotu

Jubilejní desátý ročník svodu fríských koní pořádá již tradičně Czech and Slovak Friesian Horse Organization (CSFHO). Nejdůležitější akce pro chovatele a majitele fríských koní se uskuteční v areálu JŠ Equus Kinsky v Hradištku u Sadské v sobotu 26. září 2015 od 9 hodin. K vidění budou koně všech věkových kategorií, a to jak klisny, tak hřebci. Na svod je přihlášeno 33 koní (Přehled přihlášených koní).

140927_SFK_0611_2_Vanessa van Moravia

V pátek 25. září se od 17 hodin budou konat výkonnostní zkoušky IBOP – šest koní by mělo zkoušku skládat pod sedlem, jedna klisna poté v zápřeži.

Vzhledem k tomu, že se jedná o jubilejní 10. ročník, bude v rámci svodu i odpolední show, ve které se Vám představí krásní fríští hřebci pod sedlem i v zápřeži, ale nejen to. Kromě fríských koní, kteří v programu vystoupí, uvidíte i  jiná plemena s neméně zajímavým programem.  Tato show proběhne během obědové pauzy a bude trvat přibližně dvě hodiny.

Pro návštěvníky je zajištěno občerstvení, pro děti malé dětské hřiště, skákací hrad, trampolína a kolotoč tažený poníky. Budete mít také možnost se svézt v krásném kočáře, taženým frískými hřebci, nebo se povozit přímo na hřbetech černých perel.

Zdroj: CSFHO