Jubilejní ročník Karlovarské dvojnásobné míle ovládl ženský tým

Jubilejní ročník Karlovarské dvojnásobné míle ovládl ženský tým

Karlovarské závodiště má za sebou druhý mítink letošní sezóny. Ve spolupráci s francouzskou sázkovou kanceláří se na Hipodromu Holoubek uskutečnil netradičně v pracovním den. V průběhu pátečního pozdního dopoledne a brzkého odpoledne se divákům představilo na sedmdesát plnokrevníků, na které mohli zájemci uzavírat sázky nejen ve Francii, ale i v dalších zemích Evropy. Tento projekt zahrnující různá tuzemská závodiště zaznamenal velký úspěch právě ve Varech. Rekordní sázky na prvních pět dostihů programu přesáhly 26 milionů korun, což je více, než za celou sezónu u nás. Sedmičce rovinových dostihů vévodila tradiční Karlovarská dvojnásobná míle Karlovarského kraje. Podle svých dosavadních výkonů si jednotliví účastníci na start nesli rozmanité hmotnostní zatížení a tak rozdíl činil až 13 kg.

O obhajobu loňského druhého místa se i přes nevýhodu nesené váhy pokoušela Raviella, k radosti jejího týmu dopadla mnohem lépe.

Raviella

Taktovky se krátce po startu chopila Tafilly, kterou ještě na protilehlé rovině vystřídala pouhými 48kg zatížená Vědma.

Po vytočení posledního oblouku se na čele objevil Amadeon, který patřil k největším favoritům. Vydal se vstříc očekávanému úspěchu, ovšem velkou bojovnost prokázala pětiletá Raviella a o necelou délku ho porazila. Po dvouleté pauze specifický dostih ovládl český odchovanec a ženy. Martina Havelková v jejím sedle navázala na Kristýnu Bezděkovou, která zvítězila před dlouhými 15 lety. Zároveň slavila v pátek 16 double jezdecké kariéry (dvě vítězství během jednoho dne a také se výrazně přiblížila legendární Míle Hermansdorferové-Schulzové v počtu prvenství. Do čísla 150 Martině chybí pouhé jedno vítězství.

Trenérka Eva Záhorová díky Ravielle dosáhla na premiérový jedničkový triumf.

Vědma, Amadeon a Raviella bojují o triumf v hlavním dostihu

Daleko od dvou nejlepších nezůstala ani třetí Vědma, která oproti vítězce nosila o 10kg méně. Čtvrtá doběhla Tafilly a pátá Kopretina. Slovenský host Gaston neměl ani v průběhu dostihu světlejší chvilku a dokončil poslední.

Výsledky:

Cena spol. MAENTIVA s.r.o. (III.kat., 1.200m): Hyacint (ž.K.Hlubučková) – Tapajo (ž.J.Chaloupka) – Pale Martini (am.M.Kacerová)

Hyacint, Tapajo

Cena INSIA Karlovy Vary s.r.o. (IV.kat., 1.400m): Winget (P.Filipová) – Twinky (ž.M.Havelková) – Ganseblumchen (žk.L.Fialová)

Winget

Cena spol.Jan Becher KARLOVARSKÁ BECHEROVKA (IV.kat., 2.000m): Modewarre (ž.J.Chaloupka) – Naděje (A.Florian) – Matysek (ž.V.Korečková)

Modewarre

Cena spol. KARLOVARSKÁ KORUNNÍ s.r.o. (V.kat., 2.000m): Ecologi Lolek (A.Subias) – Vegas Las (ž.M.Laube) – Savage (ž.M.Havelková)

Ecologi Lolek

Dostih města Karlovy Vary ke 100. výročí samostatného státu (III.kat., 1.600m): Mormill (ž.M.Havelková) – Tropical Bond (A.Florian) – Merella (B.Ferhanov)

Mormill

90. Karlovarská dvojnásobná míle Karlovarského kraje (I.kat., 3.200m): Raviella (ž.M.Havelková) – Amadeon (B.Ferhanov) – Vědma (ž.J.Andrésová)

Cena HIPODROM HOLOUBEK (IV.kat., 3.000m): Santin (ž.J.Verner) – Orphanta (žk.D.Liška) – Winsome Boy (ž.T.Lukášek)

Tříkilometrová Cena Hipodrom Holoubek, vlevo Santin
Santin

Text a foto: Marcela Kozová