Jezdecký tým Prague Lions čeká čtrnácté kolo Global Champions

Jezdecký tým Prague Lions čeká čtrnácté kolo Global Champions

Základní část seriálu Global Champions s ročníkem 2018 se pomalu chýlí ke svému závěru. Nizozemský Valkenswaard se stane od 10. srpna dějištěm již čtrnáctého kola. Pochopitelně opět za účasti členů družstva Prague Lions.

Prague Lions budou tentokrát závodit bez českých jezdců. Foto: David Horváth/CET

Belgický jezdec Niels Bruynseels, Nizozemec Gerco Schöder a švédský olympijský medailista Peder Fredricson jsou připraveni za Pražské lvy k účasti na dalším mítinku Global Champions. Ten se uskuteční ve Valkenswaardu, v areálu, který je domovem zakladatele celého projektu Jana Topse.

První část týmové soutěže Global Champions League se pojede v pátek 10. srpna od 17.15 hodin, kdy se dva z členů Prague Lions budou muset popasovat s překážkami do 155 cm. Druhé kolo, v němž se definitivně rozhodne o pořadí týmů a dalším přídělů bodů do tabulky GCL, přijde na řadu o den později ve 14.30 hodin. Kurz italského stavitele Uliana Vezzaniho, jenž tradičně spolupracuje s pořadateli závodů v tomto seriálu, bude sestaven z překá-žek s výškou do 160 cm.

Maximální obtížnosti, tedy do 160 cm, bude dosahovat také druhý z vrcholů celých závodů Grand Prix Valkens-waard, jež je na programu v sobotu v podvečer, přesněji od 18.15 hodin. Výsledky rozhodnou o bodech, které si nejvýše postavení jezdci připíšou do žebříčku Longines Global Champions Tour.

Tlak na postavení jezdců v bodování obou sérií narůstá. Vždyť po zářijovém kole v Římě přijde individuální finále, které hostí v listopadu katarská metropole Dauhá. Tím však tato prestižní světová túra nekončí. Vše uzavře až sed-mnáctý mítink sezony – takzvaná galashow světového parkuru Prague PlayOffs, jež se uskuteční v prosinci v Praze. V rámci posledního závodu se pojede Super Grand Prix určená pro vítěze jednotlivých Velkých cen sezony 2018. V tomto případě známe již třináct účastníků. Jsou jimi Brit Scott Brash, Edwina Topsová-Alexanderová z Austrálie, Belgičan Gregory Wathelet, britský jezdec Ben Maher, nizozemský reprezentant Harrie Smolders, Kolumbijec Carlos Lopez, člen Prague Lions Peder Fredricson ze Švédska, Belgičan Nicola Philippaerts, Shane Breen z Irska, Sameh El Dahan z Egypta, německý jezdec Daniel Deusser, Ital Alberto Zorzi a legenda mezi jezdci Ludger Beerbaum z Německa.

Program mítinku v pražské O2 areně ve dnech 13. až 16. prosince bude věnován především Super Cupu, což je speciální soutěž pro šestnáct nejvýše postavených týmů z žebříčku ligy. Ve vedení bodování je družstvo London Knights s 299 body, s odstupem 38 bodů jsou na druhé příčce Valkenswaard United a třetí místo drží Miami Celtics s 206 body. Pražští lvi jsou na jedenácté postupové pozici.

Další podrobnosti najdete na adrese www.gcglobalchampions.com. Více informací o Prague PlayOffs je na webu www.pragueplayoffs.com.

Tisková zpráva